Írsko povolalo bývalého škótskeho krídelníka do 21 rokov Mickyho Johnstona proti Francúzsku v kvalifikácii o EURO 2024 | futbalové správy

Írska republika nastúpi v priateľskom stretnutí s Lotyšskom v pondelok 22. marca pred ich úvodným súbojom kvalifikácie o Euro 2024 s vicemajstrami Svetového pohára Francúzskom o päť dní neskôr; Mickey Johnston pochádza z Írska cez svojho starého otca narodeného v Derry


22:35, Spojené kráľovstvo, štvrtok 16. marca 2023

Krídelník Celticu Micky Johnston bol povolaný do zostavy Írskej republiky prvýkrát od potvrdenia svojho odchodu zo Škótska.

Dvadsaťtriročný hráč, ktorý sa dostal do Írska cez svojho starého otca narodeného v Derry, bol zaradený do 26-člennej skupiny na prípravný zápas proti Lotyšsku v pondelok 22. marca. Úvodný zápas kvalifikácie Euro 2024 sa stretne so svetom Vicemisti v pohári. Dokonca aj Francúzsko o päť dní neskôr.

Johnston, ktorý je momentálne na hosťovaní v portugalskom klube Vitória Guimarães, reprezentoval Škótsko na úrovni do 21 rokov, ale po rozhovoroch s trénerom Stephenom Kennym sa rozhodol hrať seniorský futbal za republiku.

V Celticu debutoval ako 18-ročný pod vedením Brendana Rodgersa v roku 2017 a vyhral tri škótske premiéry, dva škótske poháre a dva škótske poháre, a to aj napriek vážnemu zraneniu kolena, ktoré ho stálo takmer rok života. Začínajúcu kariéru a snažil sa znovu etablovať na strane Ange Postecoglou.

Nastáva návrat do írskej reprezentácie na dvojzápas v Dubline pre duo Norwich Andrew Omobamedele a Adam Idah po zranení.


obrázok:
Očakáva sa, že Gavin Bazuno nastúpi proti Francúzsku

Dvojica neokúsila medzinárodnú hru od víťazstva 3:0 v kvalifikácii majstrovstiev sveta v Luxembursku v novembri 2021.

Stredopoliar derby Jason Knight bol zaradený po vynechaní novembrových prípravných zápasov proti Nórsku a Malte, rovnako ako útočník Wiganu Will Keane.

tím: Gavin Bazuno (Southampton), Cowymine Kelleher (Liverpool), Mark Travers (Bournemouth), Seamus Coleman (Everton), Matt Doherty (Atletico Madrid), Andrew Omobamedele (Norwich), Nathan Collins (Wolves), John Egan (Sheffield United)) , Dara O’Shea (West Bromichino), Callum Oda (Cardiff), James McClain (Wigan), Josh Cullen (Burnley), Jason Mullumby (West Bromichino), Geoff Hendrick (Reading, hosťovaný z Newcastlu) (Preston), Jason Knight (Derby), Will Smallbone (Stoke, hosťovanie zo Southamptonu), Jamie McGrath (Dundee United, hosťovanie z Wiganu), Mark Sykes (Bristol City, Chidose Ogbeni (Rotherham), Michael Obafemi (Burnley, hosťovanie zo Swansea) , Ivan Ferguson (Brighton), Adam Idah (Norwich), Troy Parrott (Preston, hosťovanie z Tottenhamu), Will Keane (Wigan), Mickey Johnston (Vitoria Guimarães, hosťovanie z Celticu).

READ  Bédard vytvoril 5 rekordov, čím pripravil víťaza OT, aby doviedol Kanadu do semifinále juniorov

Zápasy Írskej republiky

Írska republika vs. Francúzsko – 27. marca 2023

Grécko vs. Írska republika – 16. júna 2023

Írska republika vs Gibraltár – 19. júna 2023

Francúzsko vs. Írska republika – 7. septembra 2023

Írska republika vs. Holandsko – 10. septembra 2023

Írska republika vs. Grécko – 13. októbra 2023

Gibraltár vs Írska republika – 16. októbra 2023

Holandsko a Írska republika – 18. novembra 2023

Kvalifikačné skupiny na Európsky pohár národov 2024

Skupina A: Španielsko, ŠkótskoNórsko, Gruzínsko, Cyprus.

Skupina B: Holandsko, Francúzsko, Írska republikaGrécko, Gibraltár.

Skupina C: Taliansko, AnglickoUkrajina, Severné Macedónsko, Malta.

Skupina D: chorvátsko, WellsArménsko, Turecko, Lotyšsko.

Skupina E: Poľsko, Česká republika, Albánsko, Faerské ostrovy, Moldavsko.

Šiesta skupina: Belgicko, Rakúsko, Švédsko, Azerbajdžan, Estónsko.

Skupina G: Maďarsko, Srbsko, Čierna Hora, Bulharsko, Litva.

Skupina H: Dánsko, Fínsko, Slovinsko, Kazachstan, Severné ÍrskoSan Maríno.

Prvá skupina: Švajčiarsko, Izrael, Rumunsko, Kosovo, Bielorusko, Andorra.

Skupina J: Portugalsko, Bosna, Island, Luxembursko, Slovensko, Lichtenštajnsko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *