Ind Karman Kaur Thandi skončil na druhom mieste vo W60 Saskatoon Challenger

Saskatoon: Indka Karman Kaur Thandiová skončila v nedeľu na druhom mieste v ženskej štvorhre na turnaji ITF W60 v Saskatoon Challenger Tennis Championships.

Ind sa spojil s Kanaďankou Stacy Fongovou na turnaji za 60 000 dolárov. Dvojica prehrala s Američankami Abigail Renchelovou a Alanou Smithovou vo vzrušujúcom finále tajbrejku 6:4, 4:6, 7:10.

Karman a Stacey predtým zdolali v prvom kole vietnamské duo Savannah Le Nguyen, Martina Okalová zo Slovenska 6:2, 6:2.

Dvojica si vo štvrťfinále pohoršila, keď zdolala nasadenú dvojicu USA Victoriu Hu a Renatu Zarazoaovú z Mexika v dvoch setoch 7:6, 6:4. V semifinále porazili americké duo Carmen Corley, Ivana Corley 6-4, 5-7, 11-9 a prehrali vo finále.

Karmanová, hráčka RoundGlass Tennis Academy, je v rebríčku WTA vo dvojhre na 233. mieste a je druhou hráčkou v krajine. Jej aktuálne umiestnenie vo štvorhre je 702. Ide o jej druhú druhú priečku za posledné mesiace, pretože skončila druhá aj na turnaji W60 Sumter Palmetto Pro Open, ktorý sa konal v Spojených štátoch.

Bola tiež zaradená do indickej zostavy pre Ázijské hry, ktoré sa budú konať v Hangzhou v Číne.

Renomovaný tréner a technický riaditeľ RoundGlass Tennis Academy Aditya Sachdeva a jeho tím trénovali Karmana v akadémii.

„Karmanová podávala dobré výkony na okruhu ITF posledných pár mesiacov. Ukazuje dobré známky pokroku smerom k svojim najlepším úrovniam a bude prínosom pre Indický tím na nadchádzajúcich Ázijských hrách. Jej výkon v Saskatoone je dôkazom jej vytrvalosti a tvrdá práca,“ povedala o jej výkone trénerka Sachdeva.Kerman.

READ  Švajčiarska krasokorčuliarka Wendy Holdnerová predviedla vo finále majstrovstiev sveta pozitívny výsledok testu