Hugh Highland View: Vráťte sa čoskoro, bola to skvelá show Stanovisko

No, to bola pekelná párty v centre Halifaxu.

Počas 11 dní a 11 nocí sa hokejoví fanúšikovia z celého okresu – a body ďaleko – hrnuli do centra Scotiabank na majstrovstvá sveta juniorov v roku 2023.

to bolo dobré.

Počas 11 dní a 11 nocí zaplnilo Červené more – kanadské hokejové dresy, čiapky, nálepky a iné príslušenstvo – každý kút najväčšieho zábavného centra v kanadskej Atlante.

Odozva z tribún bola taká hlasná, taká intenzívna a taká hlasná, že by ste si mysleli, že to divadlo je oveľa väčšie zariadenie.

Wow, ako búrlivá atmosféra vyvrcholila minulý štvrtok večer, keď Kanaďan Dylan Ginter strelil svoj zlatý gól v predĺžení, čím vyvolal pravdepodobne najbúrlivejší potlesk, aký sme kedy v budove s 10 595 sedadlami počuli.

Aký radostný pohľad!

Od jeho otvorenia začiatkom 70-tych rokov som bol v zariadení veľakrát, na hokeji rôznych úrovní, univerzitných basketbalových turnajoch, boxerských zápasoch, koncertoch a iných podujatiach, ale doteraz som nikdy nepočul taký výbuch diváckych emócií. .

O to sa snažia športové súťaže na vysokej úrovni.

Bez ohľadu na to, aké je oficiálne zhrnutie podujatia v historických knihách sponzorskej Medzinárodnej hokejovej federácie, prvý šuflík tohtoročných turnajov urobím pre istotu.

Áno, to bolo naozaj dobré.

Navyše vďaka kvalite akcie sa pohupujúce sa hlavy v športových sieťach vzrušene rozprávajú pred, počas a po každej súťaži na ľade.

Čo skutočne pritiahlo tie obrovské davy ľudí?

Ak ste nepoznali odpoveď, museli ste posledných pár týždňov alebo dokonca mesiacov zaspať. Jedinou atrakciou, vďaka ktorej bola táto atmosféra v budove najlepšia, bol, samozrejme, kanadský tím a príležitosť povzbudiť týchto tínedžerov v ich zlatých chvíľach.

Čokoľvek menšie ako kanadský hit by viedlo k záplave ticha. Našťastie to v scenári nebolo. Nie teraz.

READ  Európsky filmový festival sa vracia na veľké plátno v Baku

Po odovzdaní medailí a darčekov vrcholili emócie, keď takmer všetci na tribúnach spievali a doslova kričali Oh Kanada Vlajka javorového listu viala vysoko nad snehom.

Pred dvadsiatimi rokmi, keď sa celosvetová súťaž niesla v rovnakom názve, konečné účtovníctvo nebolo nič podobné.

To je, keď fanúšikovia v húfoch vyšli povzbudiť kanadské víťazstvá, len aby sledovali, ako milovaní Kanaďania prehrali zlato s prekliatym Rusom.

Obyvatelia Nového Škótska (a Kanaďania všeobecne) čakali dve desaťročia, kým toto sklamanie vymazali z pamäti.

Prvý večer bol trochu vystrašený – šokujúca prehra Kanady s Českom – ale hokejoví fanúšikovia zostali dosť presvedčení, že to bola náhoda, ktorá bude vymazaná z obrazu.

A bolo to.

Na prvú prehru sa rýchlo zabudlo, keď Kanaďania skórovali nad Nemeckom a Rakúskom, po ktorých nasledovala presvedčivá výhra nad trvalo silným Švédskom.

Následné štvrťfinále v predĺžení nad Slovenskom prinieslo kanadským fanúšikom optimistické myšlienky.

Potom prišiel minulú stredu semifinálový zápas proti Spojeným štátom.

V tú noc bolo niekoľko chvíľ ticha, keď súperi na juhu hraníc vyskočili do alarmujúceho vedenia 2:0. Neboj sa. Zostáva veľa času.

A tak, s ohlušujúcimi fanfárami v pozadí, Canadiens strelili šesť gólov v rade a vyzerali ako ľahké víťazstvo 6:2. Nebolo to však také jednoduché.

Pódium bolo pripravené na odvetu za skorý neúspech Českej republiky.

Hoci som až do tejto chvíle nezachytil jeho meno, každému hokejovému fanúšikovi na planéte je jasné, že čarodejníkom na kanadskej súpiske bol tento 17-ročný mladík zo Severného Vancouveru s číslom 16.

To najlepšie som si jednoducho nechal na koniec.

Možno to bolo účtované ako IIHF Worlds Junior, ale bola to naozaj šou Conora Bedarda, najmä v prvých zápasoch.

Aké hrdinstvo si ten mladík užíval!

READ  GoEast je online a na požiadanie

Spôsob, akým strieľal a dával góly, bol šou sám o sebe. Svoj najdramatickejší moment nechal v predĺžení proti Slovensku.

Ako to najlepšie opísať? Možno zopakovaním slov svojho súdruha Joshuu Roya, ktorý povedal: „Bolo to šialenstvo. Ten moment ani neviem vysvetliť, ale budem si ho pamätať do konca života.“

Mnohí si ho budú pamätať.

Už pri vstupe do súťaže bol Bedard považovaný za jedného z najlepších vybraných ako prvý celkovo v drafte National Hockey League 2023. Keďže polovica zápasov bola vyrovnaná, bol tou najlepšou voľbou pre každého, kto videl viac ako päť minút jeho talentu.

Sledovať Bedarda bolo potešením.

Shades of Sidney Crosby a ďalšie bývalé hviezdy sa stali šampiónmi o dva zápasy, určite po lámaní jedného rekordu za druhým.

môj problém? Ako ho môžem v budúcej sezóne zahrnúť do môjho fantasy tímu?

Počas štvrtkového zápasu o zlatú medailu po dva a pol tretiny vyzerali Kanaďania ako víťazi, vďaka vedeniu 2:0.

Ale na takýchto turnajoch sa môže stať čokoľvek. Zrazu to bolo 2-0 2-2 v rozpätí 54 sekúnd. Strach zdvihol svoju škaredú hlavu nad dav.

Vyhlásenie víťaza trvalo 3 – 3 – predĺženie. Vtedy na Guenthera zasvietil osud. Vtedy bol dav hlasnejší ako kedykoľvek predtým.

Počuli by sme Oh Kanada Spievala, ako keby sme ju nikdy predtým nepočuli.

Canadiens získali svoj druhý titul za sebou, čo je prvýkrát, čo vyhrali po sebe od piateho víťazstva v rade v rokoch 2005 až 2009.