Hráči WHL žiaria víťazstvom Kanady nad Slovenskom v Hlinka Gretzky Cupe 2022 – sieť WHL

Jeleň, Alta. – Vstup Kanady do Hellenica Gretsky Cup 2022 vyhral v utorok druhý zápas na najväčší počet pokusov víťazstvom nad Slovenskom 9:1.

Hráči WHL zaznamenali sedem z deviatich kanadských tímov, pričom útočník Moose Jaw Warriors Brayden Yager a útočník Prince George Cougars Riley Heidt, obaja s tímami WHL získali 17 bodov.

Kanada viedla v priebehu dvadsiatich minút hry 2:0, skóre spečatili prvoligoví rivali Yeager a Zachary Benson (eso Winnipegu).

Kanaďania viedli 29:9 na strely na bránu počas jedného stintu, potom pridali štyri góly zo 17 striel v druhom polčase, aby sa v priebehu 40 minút dostali do prevahy 6:0 vďaka gólom Yeagera, Haidta a útočníčky Reginy Buttsovej. Howe.

Haidt pridal siedmy gól Kanaďanov na 4:09 v treťom polčase predtým, ako obranca Saskatoon Blades Tanner Molendyk ukončil útok svojho tímu o niečo viac ako päť minút neskôr svojim prvým gólom na turnaji.

Jäger ukončil zápas so štyrmi bodmi, Molendijk a Benson zaznamenali po góle a dvoch asistenciách.

„Myslel som si, že ako skupina sme hrali dobre. Vďaka spoluhráčom pri čiare dávali puky na dobré miesta a keby som mal šancu, vystrelil by som,“ poznamenal Jager po zápase.

Jeho spoluhráči z Kelowna Rockets Caden Price a Andrew Cristall boli zapojení s pomocou dvoch asistentov.

Brankár Carson Byarnason, ktorý odohral svoj zápas za Brandon Witt Kings, odohral 19 za Kanadu.

„Myslel som si, že Slovensko malo na začiatku určitý tlak a to bolo pre nás dobré. Som hrdý na chalanov, stáli sme na zemi a museli sme pracovať. Bol to dobrý test, musíme sa uistiť, že ideme rozumne hra Švédsko,“ producent Carberry, Man. Povedal.

Konečná strelecká bilancia bola 65-20 v prospech Kanady.

READ  Volkswagen v Bratislave pozastaví výrobu modelov SUV

Kanadský tím, ktorý má istotu postupu v piatkovom semifinále, absolvuje v stredu večer duel doma a vonku so Švédskom (19:00, Buffy-Mart Centrium).