Hodnotenie hráčov medzi Portugalskom a Slovenskom: Skvelý Bruno Fernandes zachraňuje situáciu, zatiaľ čo Ronaldo sa potáca, aby vyhral kvalifikáciu na Euro

Stredopoliar Manchestru United exceloval pri záchrane víťazstva po neuspokojivom výkone svojho tímu.

Bruno Fernandes strelil úžasný gól a bol neustálym zdrojom kreativity, keďže Portugalsko zabezpečilo životne dôležité víťazstvo vonku, aby zvýšilo svoje nádeje kvalifikovať sa na Euro 2024. Bol tvorcom rozdielov v noci, v ktorej Cristiano Ronaldo neustále robil chyby. Seleção stroskotalo na výhre 1:0.

Slovensko si v úvodných zápasoch užilo niekoľko sľubných momentov, keď v prvých desiatich minútach zaznamenalo dva pokusy na bránu. Portugalsko odpovedalo z vlastnej šance, no strelu Bruna Fernandesa poľahky vyrazil. Ale nepremárnil to, keď mal ďalšiu šancu. Stredopoliar Manchestru United sa predral cez obranu Slovenska a prudkou strelou našiel v dolnom rohu a na konci prvého polčasu dostal Portugalsko do vedenia 1:0.

Domáci takmer vyrovnali hneď v úvode druhého polčasu, keď sa na bránu rútil Ivan Schranz, no loptu nastrelil mimo žrde. Ale Portugalsko bolo väčšinou pohodlné na zvyšok konania, aj keď trochu neúčinné pred bránkou. Ronaldo premárnil množstvo šancí a možno mal aj šťastie, že ho nevylúčili za nebezpečné skĺznutie na Martina Dúbravku.

Obrana Portugalska však urobila dosť na to, aby prekonala Slovensko, ktoré postupom času nepredstavovalo žiadnu hrozbu pre druhú stranu. Seleção budú musieť v budúcnosti hrať lepšie – a určite budú potrebovať viac od svojho kapitána –, ale určite vybojujú tvrdo vybojované víťazstvo mimo domova.

Cieľ Hodnotenie hráčov Portugalska z Tehelne Paul…