Hanash posiela Čechov späť do najvyššej súťaže fantastickým hetrikom: Európskou hokejovou federáciou

Majstrovstvá EuroHockey U-18 II-B (Swansea, Wales)

Česká republika bude súťažiť v divízii I EuroHockey len druhýkrát po víťazstve vo finále Shining Boys II-B nad Talianskom 4:3 v Swansea.

Ďaleko od zvyčajných rohových kopov vo finále, hetriku Mattiasa Hanasa, pričom dva z nich prišli v posledných ôsmich minútach, aby ich v roku 2025 famózne dostali späť do najvyššej súťaže, čo sa im podarilo len predtým v roku 2016.

Svoj prvý zápas dostal v piatej minúte na jediné ťuknutie. Štepan Šmid zariadil ďalší ťah razantným úderom do kruhu, ktorý dopadol na Jonáša Lupača, ktorý vyrazil mimo a následne sa otočil a vyrazil do horného rohu.

Odpoveď bola okamžitá, Gabriel Boca volejom chrbtom do horného rohu znížil rozdiel na 2:1. Valerio Iosa vyrovnal skóre na 2:2 rohovým kopom v 41. minúte a pripravil tak napínavé štvrťfinále.

Takto to zostalo až do posledných deviatich minút, keď Omid získal rohový kop a hoci postup nebol čistý, podarilo sa mu zasiahnuť Hanash. A získal ďalší roh z ďalšieho rohu, kde musel odísť z problémov a potom nájsť ďalšie skvelé zakončenie.

Leonardo Arzenton stiahol ešte 75 sekúnd, no na poslednú šancu už nezostal čas a Česi mohli bujaro oslavovať.

Švajčiarsko v priebehu dňa vyrovnalo svoj najlepší výkon v histórii tretím miestom, keď porazilo Wales 2:1.

Alex Starling viedol v druhej štvrtine, ale Steven Mizen v priebehu dvoch minút vyrovnal a konečného víťaza dosiahol v 36. minúte najlepší strelec turnaja Mattia Ribodeau.

Švajčiari prežili tri žlté karty v druhom polčase, dohrávali s deviatimi hráčmi, no udržali si cenný náskok a bronzovú medailu.

V C-skupine obsadila Litva po výhre 6:2 nad Slovenskom piate miesto a Slováci vyťažili útechu zo svojich prvých gólov v súťaži.

V skutočnosti, ortéza Petra Preverčika vyradila Povilasa Sinkevičiusa a po 20 minútach zvýšil na 2:2. Napriek tomu sa Litva stiahla po tom, čo Sinkevičius skompletizoval hetrik na ich neskorej rally.

READ  Európska únia môže Maďarsku a Slovensku ponúknuť výnimky z ruského ropného embarga