Gut-Behrami si udržiava titul Super-G v pretekoch poznačených nehodami

Moena, Taliansko – Švajčiarska lyžiarka Lara Gaut-Behrami si v nedeľu pripísala titul majstra sveta na Super GV Val di Fasa a skončila druhá v pretekoch, ktoré poznačili dve zlé nehody.

Nórka Cagsa Vichhof Lee a Rakúšanka Rosina Schneiberger ich s neznámymi zraneniami museli z kopca odviezť vrtuľníkom.

Po náraze na rímsu a nešikovnom pristátí v bezpečnostných sieťach bola z trate odhodená lož a ​​Schneeberger stratil rovnováhu pred inštaláciou brány s pravým šmykom a rotáciou mimo trať.

Incidenty viedli k dvom polhodinovým zastávkam v predposlednom zápase Super G, ktorý vyhrala obhajkyňa titulu z Talianska Federica Brignoni.

Gute Bahrami, zlatá medailistka na tohtoročných majstrovstvách sveta, zaostala o 0,59 s za Brignonim. Výsledok dal švajčiarskej korčuliarke neodškriepiteľný náskok v poradí svetového pohára Super G o 202 bodov pred jej jedinou zostávajúcou konkurentkou Corinne Sutterovou.

Sutter, ktorý vlani získal titul, v nedeľňajších pretekoch uspel o 0,72 a tretí.

Napriek tomu, že v posledných dvoch dňoch získal dlhoročný titul a dvakrát zvíťazil, náladu Jot Behrami ovplyvnili zrážky.

„Je to ťažké. Všetci sme trochu unavení. Je to skoro pred koncom sezóny a máme tu tri preteky za sebou. Vyžaduje si to fyzické, ale aj psychologické úsilie,“ uviedol švajčiarsky korčuliar.

Dodala: „Dnes som bola tiež veľmi unavená a po celý čas som mala problémy s načasovaním.“ „Zakaždým, keď si tieto nehody uvedomíte, že všetko sa môže stať tak rýchlo.“

Je to tretí titul Super G Gut-Behramiho, ktorý ho vyhral v roku 2014 a znova v roku 2016, keď si odniesla aj celkový titul.

Jute Behrami mala silnú pozíciu na to, aby získala opäť najväčšie športové ocenenie v tejto sezóne, a celkovú pozíciu viedla o 179 bodov pred Slovenkou Petrou Vlhovou.

Brignoni získal titul v minulej sezóne a ukončil tak trojročné obdobie Michaela Schiffrina, keď si Američanka oddýchla od pretekania.

READ  Spojené štáty explodujú a zničia Slovensko

Schiffrinová, ktorá vo svetovom Super J získala bronzovú medailu, sa posadila na nedeľné preteky a rozhodla sa trénovať na sériu umeleckých pretekov, ktoré sa budú konať nadchádzajúci víkend.

Brignoniová nevyhrala majstrovstvá sveta od februára 2020 a predvádzala sklamané výkony vo svetoch Talianska, ktoré opustila bez medaily.

Čistým behom na slnečnom štadióne La Folata však vyzerala, akoby sa vrátila do svojich najlepších síl.

„Bolo to pre mňa zlé obdobie. Rýchlo som trénoval a cítil som sa dobre, ale na pretekoch som mal problémy. Mal som veľa emócií, ale nemal som pozitívne emócie.“

„Dnešok je veľmi dobrý. Som šťastný a pre mňa emotívny,“ uviedol Talian. „Lara je skvelá krasokorčuliarka, ale dnes som pretekal sám za seba, nepretekal som proti Lare. Chcel som len voľne lyžovať.“

Brignoni viedol silné predstavenie za taliansky tím. Prvú šestku doplnili Elena Cortone, Francesca Marsaglia a Marta Pacino.

Preteky boli po tretíkrát zastavené po páde stopára, ktorý sa počas pretekov zosunul na trať a snažil sa udržiavať hladký snehový povrch.

Muž bol stále na trati, keď sa chystala Yasmine Fleuryová, ale švajčiarska lyžiarka bola včas zastavená a krátko nato mohla pokračovať v behu.

načítava…

načítava…načítava…načítava…načítava…načítava…

Svetový pohár žien pokračuje budúci víkend pretekmi v slalome triedy GS v slovenskej Jasnej.