Futbal: Fernandes vedie Portugalsko k víťazstvu nad Slovenskom 1:0 v kvalifikácii Európskeho pohára národov

BRATISLAVA (Reuters) – Bruno Fernandes strelil gól Portugalska v prvom polčase, aby vyhralo vonku so Slovenskom 1:0 v piatkovom kvalifikačnom zápase o EURO 2024, čím sa posunulo o päť bodov pred svojho rivala na čele J-skupiny a udržalo si perfektnú bilanciu. po piatich zápasoch. .

Fernandesov nízky zásah dve minúty pred polčasom prekonal Martina Dúbravku na vzdialenejšej žrdi, keď stredopoliar oslávil 29. narodeniny tretím gólom v kvalifikácii o Euro 2024.

Začiatok Portugalska proti Slovensku, ktorý mal v prvých 15 minútach dve dobré šance cez útočníka Roberta Polívku a krídelníka Lukasa Haraslina.

Haraslin bol len pár centimetrov od otvorenia skóre, keď sa zápas blížil do polčasu, keď jeho strela z hranice pokutového územia tesne minula pravú žrď.

Ale potom, čo Fernandes dostal Portugalsko do vedenia, tím Roberta Martineza vyzeral v druhom polčase bližšie k svojej obvyklej úrovni, dominoval v držaní lopty a snažil sa zvýšiť svoj náskok, zatiaľ čo Slovensku sa darilo udržať si jednogólový náskok.

Portugalsko, ktoré v pondelok hostí Luxembursko, má po víťazstve nad Islandom 3:1 na konte 15 bodov, nasleduje Slovensko s 10 bodmi spolu s tretím Luxemburskom. Slovensko sa tretíkrát za sebou usiluje o postup do európskeho finále.

Oba tímy sa opäť stretnú 13. októbra v Porte.

(Správa Anity Kobylinskej v Gdansku; strih Ken Ferris)