Futbal – Chorvátsko zdolalo Slovensko neskorým gólom Brozoviča

BRATISLAVA (Reuters)-Chorvátsko si zaistilo postup na majstrovstvá sveta 2022 v Katare po góle v 86. minúte, ktorý stredopoliarovi Marcelovi Brozovičovi priniesol v sobotu zásadnú výhru 1: 0 nad Slovenskom v kvalifikácii skupiny H.

Marcelo Brozovic a ďalší sa pozerajú na mobil: Majstrovstvá sveta - Kvalifikácia UEFA - Skupina H - Slovensko vs Chorvátsko

© Reuters/David W. Černý
Svetový pohár – Kvalifikácia UEFA – Skupina H – Slovensko – Chorvátsko

Výsledok priniesol Chorvátom druhé miesto v skupine s 10 bodmi z piatich zápasov, za Ruskom na rozdiel gólov a tri body za tretím Slovinskom.

Rusko predtým v sobotu vyhralo na Cypre 2: 0, Slovinsko doma zdolalo Maltu 1: 0. Štvrté Slovensko má šesť bodov, Malta a Cyprus po štyri.

Chorvátsku chýbalo niekoľko kľúčových hráčov, vrátane zraneného kapitána Luka Modriča, ktorý bol odstavený na vedľajšiu koľaj so svalovým zranením a jeho neprítomnosť v strede poľa pôsobila nesúrodo a bez myšlienok.

Prvých 30 minút však návštevníci dominovali, pretože Mislav Orcic z 25 metrov sklepol brvno, kým Milan Skriniar neodmietol Antoniovi Kulakovi konečnú strelu z bezprostrednej blízkosti.

Slovensko odpovedalo odpálením Vladimira Weissa z diaľky, potom Robert Mack zachránil pokutu brankárovi Chorvátska Ivici Ivosičovi, ktorý debutoval ako náhrada za zraneného Dominica Levakovica.

Skupina futbalistov na ihrisku: Svetový pohár - Kvalifikácia UEFA - Skupina H - Slovensko vs Chorvátsko

Tréner Chorvátska Zlatko Dalic predstavil Ivana Perišica krátko po prestávke, ale Slovensko vyzeralo pravdepodobnejšie, že víťazný gól chytí, pretože Robert Poznik v hodine odmietol svojho brankára, keď jeho strelu vyrazil.

Po krátkom čase sa vicemajsteri sveta 2018 Chorvátsko dostali mimo modrú zónu, pretože Juraj Koka nedokázal odstrániť center a Brozovič prudkou strelou vyrazil do dolného rohu pred brankára Mareka Rudaka.

Ivosic potom uložil ďalšiu pokutu, aby Chorvátsko zostalo na mieste vodiča, pretože hostitelia tlačili mužov dopredu pri hľadaní vyrovnávacieho gólu.

READ  Tatári: “Pre Slovensko to bol obrovský moment” | Nehnuteľnosť

Chorvátsko bude v najbližšom zápase hrať doma so Slovinskom, Slovensko bude hostiť Cyprus a Rusko v utorok Maltu.

(Autor: Zoran Milosavljevic; Úpravy Toby Davis)