Forsberg vedie Švédsko k výhre 1:0 nad Slovenskom – The Himalayan Times – Nepál č. 1 English Daily Newspaper

Petrohrad 18. júna

Emil Forsberg strelil prvý gól Švédska na Euro 2020 z penalty, keď zdolali Slovensko 1:0, aby zvýšili svoje nádeje na piatkovú kvalifikáciu z E-skupiny.

V zápase bez vyložených šancí dostal brankár Slovenska Martin Dúbravka trest v druhom polčase, keď netrafil Robin Quayson, a krídelník Forsbergu RB Lipsko nepremenil pokutový kop.

Švédsko vedie skupinu so štyrmi bodmi z dvoch zápasov s náskokom jedného bodu pred Slovenskom. Španielsko (1 bod) hrá v sobotu s Poľskom, zatiaľ čo posledné kolo zápasov – Švédsko proti Poľsku a Slovensko proti Španielsku – sa uskutoční v stredu.

Oba tímy pohrozili v úvode prvého polčasu gólom z trestných kopov, no nad brvnom ich hlavy videli Slovák Juraj Koka a Švéd Mikael Lustig.

Švédsko bolo súdržné v obrannej línii, tak ako proti Španielsku v úvodnom zápase bez gólov a bol to stred obrany Victor Lindelof, ktorý začínal útoky rozmiestnením z vysokej obrannej línie, niekedy až na polovici Slovenska. .

Slovensko pri strate lopty prešlo na päťčlennú obranu, čo frustrovalo Švédov, ktorí si v záverečnej tretine nedokázali prihrať, zatiaľ čo obrana Slovenska poľahky vyhrávala vo vzdušných súbojoch.

Slovensko sa nakoniec prebojovalo do záverečnej tretiny na konci prvého polčasu, keď Švédsko zaostávalo, no chýbala mu kreativita pri kalkulácii finálnych prihrávok a prvých 45 minút prešlo bez skúšania brankárov.

ISAK riadi show

Švédsko začalo druhý polčas dobre, Alexander Isak a Forsberg zastavili strely už v prvých dvoch minútach.

Na druhom konci našiel Ondrej Duda priestor na stlačenie spúšte na okraji škatuľky, no videl, ako jeho strela preletela niekoľko centimetrov nad žrď.

Švéd Ludwig Augustinsson po hodine oživil fanúšikov, keď trafil prudkou hlavičkou na bránu, no zblokovala ho nádherná reakcia, ktorá zachránila Dúbravku od brvna.

READ  SkyShowtime získava 21 európskych originálov HBO Max (exkluzívne) – The Hollywood Reporter

Isak urobil veci ešte o krok ďalej, vyskočil vysoko, aby vyhral hlavičku, ktorá bola bolestivo unášaná skôr, ako mu elegantná práca nôh umožnila vybehnúť sólo z posledných tri a pol obrancov a rozbiť úsilie, ktoré si Dúbravka zachránil.

Dvadsaťjedenročný hráč sa potom zmenil na poskytovateľa, čo sa osvedčilo, keď vyhodil striedajúceho Quaisona, ktorého v pokutovom území fauloval Dúbravka a Forsberg premenil penaltu a pečatil tri body.