Fínsko zdolalo Slovensko a postúpilo do finále olympijského ľadového hokeja

Lions sú stále na ceste získať pre Fínsko prvú zlatú medailu v ľadovom hokeji.

Fínski hráči oslavujú v piatok ráno víťazstvo nad Slovenskom. Foto: Letiková

Fínska hokejová reprezentácia mužov zvíťazila v piatkovom olympijskom semifinále nad Slovenskom 2:0 a v nedeľu si zahrá vo finále buď so Švédskom, alebo s Ruským olympijským výborom.

Gól v prvom polčase o Sakari Manninen Lions tak získali skorý náskok, ktorý odhodlane ubránili pomocou svojho brankára Harry Satiri Predviedol sériu skvelých zákrokov, keď Slovensko dominovalo v druhej a tretej tretine.

Harry Pesonen Napokon sa presadila druhým gólom v záverečných sekundách a loptičkou do prázdnej bránky, keď Slovensko obetovalo svojho brankára pri hľadaní vyrovnania.

Príbeh pokračuje po obrázku.

Sakari Manninen ujuttaa kiekon verkkoon Slovakia Vastan Olympiavalerasa.

Saakari Manninen dostal Fínsko v prvom polčase do vedenia 1:0. Foto: Getty Images

Fínsko sa dostalo do olympijského finále v ľadovom hokeji iba raz – v roku 2006 v talianskom Turíne – keď prehralo 2:1 so susedným Švédskom. Striebornú medailu získali aj v roku 1988, keď sa turnaj hral ligovým systémom, na konte majú štyri bronzové medaily (1994, 1998, 2010, 2014).

Aktuálny úrod levov má perfektnú bilanciu v nedeľňajšom play-off, keď predtým zdolal Slovensko 6:2 v skupinovej fáze, nasledovali víťazstvá nad Lotyšskom (3:1), Švédskom (4:3 po prehre 3:0) ) a nad Švédskom (4:3 po prehrávaní 3:0). Vo štvrťfinále proti Švajčiarsku (5:1).

READ  Súhrn správ: 3 pozitívne správy zo Slovenska