Fínsko porazilo Slovensko a získalo cestu na zápas o zlato v mužskom hokeji

Medailu zo zimných olympijských hier v roku 2022 si odvezie fínska hokejová reprezentácia žien, po nej bude nasledovať tím mužov. Fínski muži majú namierené do zápasu o zlato v Pekingu po tom, čo v piatok skoro ráno zdolali Slovensko 2:0 vo svojom semifinálovom zápase.

rovno Sakari Manninen A Harry Pesonen Obaja pri víťazstve Fínska skórovali dvakrát. Brankár Harry Satiri, ktorý počas hier vynikal, predviedol 28 zákrokov proti Slovákom a zaslúžil si svoje prvé vypadnutie v mužskom turnaji. Sateri dal v Pekingu len štyri góly zo 115 striel.

Prvý gól zápasu strelil Manninen po nešťastnej prihrávke odrazenej lopty pod pravé krídlo brankára Slovenska. Patrik Ribar Neskoro v úvodnom verši.

Slovensko v závere tretej tretiny stiahlo Raibara, aby sa pokúsil o vyrovnanie s útočníkom navyše na ľade, Slováci však nedokázali zastaviť Satiriho a Pesonen využil prázdnu bránku na zdvojnásobenie náskoku Fínska a napokon aj spečatil výhru.

Tréner Slovenska Craig Ramsay povedal: „Myslím si, že odviedli skvelú prácu. Vedeli sme, ako budú hrať, a urobili to veľmi dobre.“

„Zapchali neutrálnu zónu, a čo je dôležitejšie, myslím si, že hrali vo vlastnej réžii. Mali sme s nimi skutočný problém, pretože boli takí silní a takí rýchli.“

„Naše deti sa snažili. Mali sme určitú rýchlosť a vytvorili si nejaké šance, ale hrali dobre.“

Pocit prieniku Juraj Slovkovský Hráč Slovenska má pozastavené skórovanie, ale 17-ročný hráč stále hľadá spôsoby, ako hrať za svoj tím. V tretej tretine táto veľmi vychvaľovaná vyhliadka vytvorila presilovú hru Fínov 2-na-1. Jeho silné úsilie neprinieslo gól, ale ukázalo vysoký potenciál, ktorým budúci hráč NHL už disponuje.

Slavkowski ukončil zápas s viac ako 20 minútami ľadového času. Kapitán Slovensko Marek Hrivik Bol jediným útočníkom na súpiske, ktorý videl viac akcie.

READ  Harry Kane sa stal najlepším strelcom Anglicka všetkých čias, keď porazil Taliansko, Cristiana Ronalda

Fínsko má teraz šancu získať svoju historicky prvú hokejovú zlatú medailu na olympijských hrách. Fíni sa predstavili v mužskom zápase o zlato dvakrát, ale v oboch prípadoch prehrali – raz so Sovietskym zväzom v roku 1988 a opäť so Švédskom v roku 2006. Či už v zápase o titul vyhrajú alebo prehrajú, Fíni si zaručene odnesú siedme miesto. olympijský titul. Medaila v mužskom hokeji.

„Je to skvelý pocit. Na tieto veci môžete myslieť pred turnajom alebo aj počas turnaja,“ povedal útočník Fínska. Marco Antilla. „Teraz je to možné. Musíme odohrať lepší zápas ako dnes, aby sme získali zlatú medailu. Sme na to pripravení.“

Zápas o zlatú medailu je naplánovaný na sobotu večer o 23:10 ET. Fínsko sa stretne s víťazom semifinálového zápasu medzi Čínskou republikou a Švédskom.

Kliknite tu Ak chcete zobraziť všetky štatistiky víťazstva Kanady nad Spojenými štátmi, kliknite tu Pozrite si záznam celej udalosti od začiatku do konca.