Fernandes vedie Portugalsko k víťazstvu nad Slovenskom v deň jeho narodenín – Šport

Šport

Bruno Fernandes zabezpečil Portugalsku piate víťazstvo v rade v kvalifikácii na Euro 2024.

Barcelona (AFP) – Bruno Fernandes zabezpečil Portugalsku piate víťazstvo za sebou v kvalifikácii Eura 2024, keďže svoje 29. narodeniny oslávil gólom, ktorý zabezpečil piatkové víťazstvo nad Slovenskom v Bratislave 1:0.

Zverenci trénera Roberta Martineza v desiatej skupine neinkasovali ani jeden gól, nastrieľali 15 gólov a po premiérovej prehre majú pred druhým konkurentom päťbodový náskok.

„Vedeli sme, že to bude komplikované, ale podarilo sa nám otvoriť zápas,“ povedal Fernandes pre portugalský rozhlas RTP.

„Potrebovali sme získať viac lopty a byť trpezliví.“

Vzhľadom na zranenie skúseného obrancu Pepeho (40 rokov) vybral tréner Portugalska do stredu obrany 19-ročného obrancu Benficy Antonia Silvu po boku Rubena Diasa.

Cristiano Ronaldo, ktorý vo veku 38 rokov odohral svoj 201. zápas za Portugalsko, strelil v roku 2005 proti Slovensku gól v kvalifikácii MS, jeden z rekordných 850 gólov v kariére, no viac sa mu už nepodarilo pridať v r. túto sezónu. Príležitosť.

Bývalý útočník Manchestru United a Realu Madrid debutoval za Portugalsko v roku 2003 a má na konte viac medzinárodných gólov so 123 zápasmi a viac zápasov ako ktorýkoľvek iný hráč.

Ronaldo po chybe obrany Slovenska po strele Fernandesa od bolesti zdvihol ruky a stredopoliarovu prízemnú strelu vyrazil Martin Dúbravka.

Bola to jedna z mála šancí v kliatkovom prvom polčase, keď sa Slovensko držalo v tesnom závese, aj keď domáci mohli ísť do vedenia, keď Lukas Haraslin razantnou strelou z voleja prekonal bližšiu žrď.

READ  SIMMONS: Všetci starí Blueline z Maple Leafs, ktorí vyhrali Stanleyho pohár, sú teraz preč

O chvíľu neskôr Fernandes z tesného uhla na vzdialenejšiu žrď presadil Portugalsku svoj tretí gól v kvalifikácii, keď sa hostia v druhom polčase ujali vedenia.

Ronaldo sa pomýlil na hodine, keď mohol zdvojnásobiť vedenie Portugalska a potom sa pošmykol na Dúbravke, keď sa snažil premeniť uvoľnenú loptu do siete za žltú kartu.

Útočníkovi bude pozastavená činnosť v pondelok v zápase Európskej Ligy majstrov 2016 proti Luxembursku.

Ďalšiu šancu premárnil Ronaldo, keď sa 15 minút pred koncom dostal do dobrej pozície, keď Dúbravka pohodlne kryl jeho strelu z blízka, no Portugalsko si víťazstvo udržalo.

„Zameriavame sa na ďalší zápas,“ dodal Fernandez v odpovedi na otázku, či si tím bol istý kvalifikáciou.

Dodal: „Vieme, čo to znamená byť na európskom šampionáte, ale chceme vyhrať každý zápas.“

‚; var i = Math.floor(r_text.length * Math.random()); document.write(r_text[i]);