Faux pas spoločnosti RTÉ Sam Bennett zvyšuje urážku fotografií

Nakoniec to dodalo urážku nesprávnym obrázkom a dokonca aj simulovaný potlesk vyznel strašne ticho. Je dosť zlé ráno sa zobudiť, nie ste si istí, ktorý deň v týždni je, bez toho, aby ste sa vrátili späť do roku 2020, a náhodou ako mučeník RTÉ vo štvrtok večer poskytol pohodlnú pripomienku, pretože všetci musíme pokračovať.

Ich úmysly boli dobré, oneskorené viac ako kedykoľvek predtým, pretože práve pri tejto príležitosti sa uskutočnilo posledné vydanie ich výročných športových cien, ktoré sa konalo už 35 rokov, a to v podstate v hypotetickom zmysle. Aj napriek globálnej pandémii došlo k aspoň niektorým írskym športovým úspechom, ktoré vystúpili nad novú alebo starú normu a ktoré si ako také určite zaslúžia uznanie zo strany National Broadcasting Corporation.

Cieľ sa stále nestretáva so sebou samým s väčším strachom alebo závisťou, ako to, čo sa stane pri takýchto udalostiach, najmä pokiaľ ide o pomenovanie priameho víťaza pre RTÉ. Možno sa príliš nediskutovalo o prechode šiestich kandidátov na Sam Bennett verzus Katie Taylor, hoci každý, kto fandí Bennettovi, mohol dostať skorý náznak, že to nebude jeho noc, keď ho RTÉ nepredstavuje Bennettovi, ale Francúzovi. súťažiaci Remy Cavagna, jeho mladý tímový kolega z tímu Deceuninck-QuickStep, ktorý ešte nezískal zelený dres, dve etapy na Tour de France, jedna vo Vuelte a Espaňa a ani polovica maskovaná v červenej maske na tvár nevyzerá ako Ír Jazdec, ktorý to urobil.

Pretože bola udalosť vopred zaznamenaná (o dva dni skôr), mohla si všimnúť nesprávnu fotografiu Kavagny od niekoho, kto zvyčajne pozná Bennetta, ktorý sa objaví na jeho tričku, ako írskeho šampióna na ceste z roku 2019, ale namiesto toho sa znova zobrazil pred predstavila sa postava roka. Athletic, ktorá sa stala Katie Taylor, osem rokov po tom, čo vyhrala svoj prvý. Prečítajte si teraz.

READ  Futbal-Hamšík poskytuje Slovensku skúsenosti z finále Európskeho pohára národov

Christopher Hitchens vždy tvrdil, že ak sa stretne s hromadou dôkazov, vďaka ktorým sa zdá, akoby bol jeho prvý predpoklad nesprávny, radšej predpoklad zmenil, než by sa pokúsil dôkazy zmeniť. No, môj prvý predpoklad bol, že Bennett by mal túto cenu vyhrať, a toto je hromada dôkazov, ktoré mám – nie je dôvod to meniť.

Taylor zatajila dych celej krajiny, a to nielen v roku 2012, keď pod obrovským tlakom a očakávaniami získala zlatú medailu na olympijských hrách v Londýne, čo je nepochybne športový okamih roka a jeho život. Taylor v roku 2020 nevyhrala nič, čo ešte nevyhrala: V druhej polovici roka vybojovala iba dva zápasy, jedným z nich bol odvetný zápas trávnika jej promotéra Eddieho Hearna Essex Estate, kde Taylor šikovne zvládla čokoľvek od Delfine že Pearsonová dokázala hádzať, Druhým bol nesúlad s 37-ročnou Miriam Gutierrezovou, ktorá nikdy predtým nebojovala mimo rodného Španielska.

Taylorove opasky sú dnes nepochybne ľahké a rovnako ani jej trvalé a lepšie odvolanie ešte zďaleka neskončilo. Udelenie ceny za rok 2020 je pravdepodobne najhorším rozhodnutím od roku 2006, keď porota zložená z mužov v RTÉ zamietla O’Royal O’Rourke , ktorý vyhral svet. Halové zlato v behu na 60 metrov prekážok a európske striebro v prekážkach na 100 metrov si namiesto toho vybral vrhač Kilkenny Henry Schifflin.

To bolo v noci, keď George Hook namietal proti myšlienke, aby ktokoľvek oslavoval druhé miesto (aj keby skutočne získal zlatú medailu), povedal: „Pred niekoľkými rokmi som hlasoval proti Sonye O’Sullivanovej, pretože som si nemyslel mali by sme oslavovať druhé miesto, takže mám problémy so získaním druhého miesta … “

Štvrtkové večerné predstavenia Joan Cantwellovej a Darag Maloneyovej odkazovali na „špeciálne zostavený panel“, ktorý si vybral priameho víťaza, aj keď nebol menovaný ani počutý raz (sedem mužov a tri ženy, z ktorých väčšina pozostávala z národných športových korešpondentov a riaditeľov RTÉ) . Možno by bolo lepšie, keby sme sa nezachránili v ich argumentoch, najmä vzhľadom na predchádzajúce vyhlásenie RTÉ, že je potrebné venovať osobitnú pozornosť dopadu dobrých výsledkov na národ.

READ  Prikrčte sa a ponesiete vlajku na záverečnom ceremoniáli v Banskej Bystrici 2022

RTÉovou najlepšou voľbou bol obrázok Bennetta stojaceho na pódiu s Víťazným oblúkom. Foto: Christophe Petty Tyson / EPA

Po troch týždňoch, 21 etapách, 58 000 metroch stúpania a 3 482 kilometroch ciest, ocenených ako jedna z najťažších v histórii Tour de France, som tiež videl, ako Bennett zanechal trvalý dopad na najväčšie a najlepšie cyklistické preteky na svete, ktoré skončili v r. Jeden z najikonickejších momentov v celom športe – víťazstvo v poslednej fáze pod Elyzejskými poliami.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Carricku en Sawyer si však pripísal svoje víťazstvo v druhej časti kola a je iba piatym súťažiacim v histórii, ktorý zvíťazil v Paríži a obliekol si aj zelený dres, ktorý odmeňuje najfinálovejšieho hráča kolo založené na bodoch získaných v každej etape a stalo sa tak iba druhým írskym súťažiacim, ktorý získal cenu po tom, čo ju Seán Kelly naposledy získal v roku 1989, rok predtým, ako sa narodil Bennett. RTÉ bola minimálne portrét Bennetta stojaceho na pódiu s Víťazným oblúkom.

V predchádzajúcich siedmich kolách, ktoré dokončil Peter Sagan, mal tento zelený dres trojnásobný majster sveta zo Slovenska, iba Paríž Bennett skončil s celkovým počtom 380 bodov oproti 284 Saganom; To, čo sa začalo ako epický duel, sa správne skončilo zdrvujúcou porážkou pre Sagana.

Už pred Parížom bolo Bennettovo špeciálne miesto v histórii turné dvojnásobné: iba šiesty írsky súťažiaci v 107. ročníku pretekov o víťazstvo v etape, Bennett sa stal iba druhým írskym súťažiacim po Shay Elliotte, ktorý vyhral etapu zo všetkých tri Grand Tour – ktoré už vyhrali S tromi na Giro d’Italia 2018 a dvoma v roku 2019 na Vuelte – čo dokonale ilustrovalo emocionálne dôsledky jeho víťazstva na 10. etape v Ile de Re.

Spochybnil niekto v „špeciálne zhromaždenom výbore“ aj skutočnosť, že Bennettov úspech v roku 2020 ďaleko predčil turné? Predtým, ako sa sezóna uzavrela, vyhral úvodnú etapu pretekov Tour Down Under a Race Torquay vo Victorii, ako aj etáp vo Vuelte a Burgos a Tour de Wallonie pred začiatkom turné z Nice 29. augusta.

Alebo že len niečo málo cez štyri týždne po ukončení turné začal Bennett rovnako ťažkú ​​konfrontáciu s Vuelta a España. Okamžite vyhral štvrtú etapu, zostúpil po víťazstve v 9. etape a poprial víťazstvo v poslednej etape v Madride. vyhrať záverečnú fázu Grand Tour – šírka prednej pneumatiky. Alebo bol rok 2020 zďaleka jeho najdlhším rokom, 69 dňami pretekov, ktoré najazdili 11 269 kilometrov.

Argumentoval niekto na svojej ceste cestou tam, život ohrozujúcimi zraneniami a neúspechmi pred koncom svojej kariéry, ktorú utrpel od návratu k profesionalite v roku 2011? Vedieť niečo o tom, ako Bennett premýšľal o tomto rozhodnutí, by ho asi veľmi netrápilo, hoci mu trochu záleží na jeho imidži, v takom prípade by sa dalo povedať, že bol okradnutý. Či tak alebo onak bude pokračovať.