Európski kvalifikanti: Francúzsko ľahko predstihuje Kazachstan Európskych kvalifikátorov

Francúzsko odštartovalo nedeľňajšie zápasy pohodlnou výhrou v Kazachstane, pretože zmenený tím ponúkol v úvodnom zápase D-skupiny odčinenie za neinspirujúcu remízu 1: 1 s Ukrajinou.

Sledujte pred turnajový vzhľad všetkých tímov EURO, vrátane posledných výsledkov, zostáv a nadchádzajúcich zápasov.

Kazachstan 0: 2 Francúzsko

Francúzsko začalo s iba dvoma hráčmi, ktorí začali svoj úvodný zápas proti Ukrajine, ale pohodlne zvíťazili vďaka skorému gólu Osmana Dembeleho a hlavičke Serge Mali. Úžasne po celý čas brankár Alexander Mokin v druhom polčase zachránil penaltu Kyliana Mbappeho.
ďalšíBosna a Hercegovina – Francúzsko (31/03)

Srbsko je späť po double Diogo JotaAgence France-Presse cez Getty Images

Portugalsko ustúpilo z dvojgólového vedenia, pretože Nemanja Radongi inšpiroval návrat Srbska k zrušeniu double Dioga Jotu v prvom polčase. Aleksandr Mitrovic sa zapísal do histórie tým, že bol strelcom všetkých čias Srbska s 39 gólmi predtým, ako vyrovnal Filip Kosti. Nikola Milinkovič videl červenú farbu Srbska.
ďalší: Luxembursko-Portugalsko (30/03)

Česká republika 1-1 Belgicko

Romelu Lukaku pridelil bod Belgicku

Romelu Lukaku pridelil bod BelgickuAgence France-Presse cez Getty Images

Tieto krajiny sa nedajú oddeliť zábavnou formou. Domáci sa ujali vedenia ďalekonosnou strelou od Lukacsa Provauda hneď po prvom polčase, keď v priebehu hodiny vyrovnal Romelu Lukaku. Kevin De Bruyne a Jan Bořil narazili do dreva, pretože obe strany hľadali neskorého víťaza.
ďalší: Wales-Česká republika, Belgicko-Bielorusko (30.03.)

Nórsko 0-3 Turecko

Uzan Tovan bol zasiahnutý dvakrát, keď Turecko získalo po sebe nasledujúce víťazstvá. Záložník vymietol svoj tím v priebehu štyroch minút a Caglar Soyuncu hlavičku predtým, ako získal pôsobivé zvinuté váhy. Nórsky náhradník Christian Thorstvedt bol prepustený neskoro.
ďalší: Turecko – Lotyšsko (30/03)

Holandsko 2: 0 Lotyšsko

Holandsko je späť vo svojich víťazných smeroch vďaka ohromujúcemu gólu Stevena Berguesa a hlavičke Luca de Jonga v druhom polčase. Útočník Sevilly bol jedným z dvoch hráčov Orangeu, ktorý sa počas prvej polovice holandskej dominancie predstavil. Davy Klasen kývol hlavou aj na brvno.
ďalší: Gibraltár – Holandsko (30/03)

Rusko 2-1 Slovinsko

Artem Dziuba strelil dva góly Ruska proti Slovinsku

Artem Dziuba strelil dva góly Ruska proti SlovinskuAgence France-Presse cez Getty Images

Ortéza Artema Dziubu v prvom polčase zaistila Rusku dokonalý štart do kvalifikácie. Josip Ilicic odpovedal pred prvým polčasom pôsobivým úsilím Slovinska, ktorého deväťzápasová šnúra bez prehry sa skončila.
ďalšíSlovensko-Rusko (30/03)

Chorvátsko 1: 0 Cyprus

Chorvátsko oslavuje víťaza Maria Pasalica

Chorvátsko oslavuje víťaza Maria PasalicaGetty Images

Hlavička Maria Pasalica v prvom polčase stačila na to, aby Chorvátsko zvíťazilo nad Cyprom a ukončilo tak päťzápasovú sériu bez prehry nad nočným kapitánom Lukom Modricom, ktorý figuroval na 135. mieste za svoju krajinu.
ďalší: Chorvátsko-Malta (30/03)

Slovensko 2-2 Malta

Malta si udržala slávnu remízu na Slovensku a v prvom polčase viedla 2: 0. Hostia so 14 prehrami a jednou remízou od posledného víťazstva v kvalifikácii majstrovstiev sveta v roku 2013 skórovali dvakrát za päť minút Luke Gambin a Alexander Satariano, ale v druhom polčase sa vrátili dvoma gólmi cez Davida Strelika a Milana Shkriniyara.

READ  Slovensko má hraničné kontroly s Rakúskom, Českou republikou, Poľskom a Maďarskom v platnosti do 8. júna