Európska liga: Rím postúpil proti Salzburgu, Bayer Leverkusen potrebuje penalty proti Monaku

Bayer Leverkusen vyradil Monako z Európskej ligy po penaltovom rozstrele po štvrtkovej večernej výhre 3:2 v kniežatstve, Rím vyradil Brendis Salzburg.

Florian Wirtz poslal zverencov Xabiho Alonsa dopredu, aby sa v Monaku udržali vedenia 3:2.

Wissam Ben Yeddar skóroval z pokutového kopu v 19. minúte, aby vyrovnal situáciu a Ekequiel Palacios o dve minúty neskôr udrel.

Bundesliga

„Ešte je veľmi skoro“ – Alonso má dobrý štart, ale zimná prestávka bude kľúčová

17.11.2022 o 12:30 hod

Leverkusen sa potom celkovo ujal vedenia po 58 minútach, kým švajčiarska útočníčka Brielle Imolo v 84 minútach celkovo vyrovnala a zvýšila na 5:5.

Ani jeden z tímov neskóroval v predĺžení, čo prinútilo zápas k penaltovému rozstrelu, pričom Moussa Didabi strelil poslednú penaltu pri výhre 5:3.

Rím Prekonali manko 1:0 a vyhrali na Stadio Olimpico nad RB Salzburg a víťazstvom 2:0 sa dostali do ďalšieho kola.

Andrea Belotti skóroval v 33. minúte a celkovo vyrovnal situáciu, o sedem minút neskôr skóroval jeho spoluhráč z leta Paulo Dybala.

Manchester United prišiel zozadu, aby vyradil Barcelonu z turnaja, keď v ten večer vyhral 2:1.

Zverenci Xaviho Hernandeza sa dostali do vedenia po penalte Roberta Lewandowského po 18 minútach, Fred vyrovnal len dve minúty v druhom polčase a Anthonyho pekné zakončenie v 77. minúte spečatil víťazstvo.

Šachtar Doneck Porazený Ren Vo Francúzsku po páde 2:1 v noci, predtým ako vyhral 5:4 na penalty.

Góly Rubena Knouchiho, Josipa Juranovića a Danila Doekhiho poskytli domácim náskok. Union Berlin vyhrali 3-1 ajaxKtorý skóroval Mohamed Kodos a v 97. minúte vylúčil Edsona Alvareza.

Sporting Lisabon V druhom zápase proti dánskej strane odľahčili Midtjylland.

Sporting vyhral 4:0 po tom, čo s nimi viedol od prvého zápasu 1:0, pričom Sebastian Coates otvoril skóre, Pedro Goncalves skóroval dvakrát a Stefan Gartenmann sa presadil, pričom Paulinho vylúčil Dánov. 38 minút.

READ  Boulders Jim naďalej vedie v súťažnom lezení

Eindhoven prepadol vs SevillaŠpanielsky tím viedol po prvom zápase 3:0. Holandská reprezentácia strelila svoj prvý gól v 77. minúte prostredníctvom Luca de Jonga, bývalého hráča Sevilly, a Fabio Silva pridal ďalší gól v nadstavenom čase, pred Maurom Juniorom, hráčom PSV, v 97. minúte.

Juventus ľahkou výhrou vo Francúzsku predbehol Nantes. Angel Di Maria, spájaný s bezplatnými prestupmi do Atletica Madrid a Barcelony toto leto, strelil hetrik v prvých 20 minútach a Nicolasa Balou z Nantes vylúčil v 17. minúte.

V Európskej lige ukrajinská strana Dnipro Hostila ho Košická futbalová aréna na Slovensku v dôsledku ruskej invázie, s AEK Larnaca Udržať si remízu 0:0 a viesť celkovo 1:0, napriek tomu, že domáci nominálne dominovali v držaní lopty.

Fiorentina poraziť Braga. Talianska strana viedla od prvého zápasu 4:0, ale góly Rolanda Mandragoru, Ricarda Saponara a Arthura Cabrala im zabezpečili víťazstvo 3:2. Portugalský tím skóroval dvakrát cez André Castra a Álvara Jallowa, pred gólom Mandragora z 37. minúty viedol krátko 2:0.

Prečo práve Boznan? Pri výhre 1:0 nad Bodo/Glimt strelil jediný gól na vyrovnávajúci gól, kým neohrozený Prekonali manko 1:0 výhrou 2:0 nad tureckou stranou Trabzonspor.

šerif Do šestnástky vstúpil s výhrou 3:2 nad oboma nerozhodnými situáciami Partizán. V druhom zápase vyhrali 3:1 po tom, čo sa Partizan v 13. minúte ujal vedenia Quincym Menigom, a to len za pokutový kop, ktorý strelil Cedric Badoulou a tesne pred a po polčase Mohamed Diop.

Lazio Vedie celkovo 1:0 po bezgólovej remíze v zápase Rumunsko vs Clujktorý na 77 minút vylúčil Carla Mohara.

Anderlecht bije Ludogorec 3:0 na pokutové kopy po výhre 2:1 v Belgicku, zatiaľ čo jeho kolegovia Belgičania Gent Spoliehať sa musel aj na tresty po výprasku Karabach 1:0, vyhrali 5:3 v penaltovom rozstrele.