Dvorský strieľa Slovensko na QF

Pri veľkých stratách s Kanadou a Českom sme videli z Nemecka útočiť len málo. No proti Slovensku sa strana Alexandra Káčera jednoznačne rozhodla bojovať s ohňom ohňom. Nemci si v prvých minútach určili herný štýl prenesením hry na Slovensko.

„Dvakrát sme ich zdolali v priateľských zápasoch,“ povedal Nemec Július Stumpf. „Dnes večer sa nám darilo, dobre sme útočili. Vytvorili sme si veľa šancí a využili sme ich. Bol to z našej strany naozaj dobrý zápas. Pokutový kop na konci však viedol k výhre 5:4 a nepodarilo sa nám to.“ nepôjdeme svojou cestou.“

Na druhej strane, Slováci len ťažko vygenerovali impozantnú silu, ktorú videli v ich predchádzajúcich zápasoch, no zdalo sa, že sa uspokoja so svojou misiou gólom zo solídneho prvého zápasu večera. Juraj Pekarčík, jeden z najvýraznejších hráčov svojej krajiny, zachytil prihrávku z ľavého krídla a vystrelil priamo do siete. Presekal si cestu do nebezpečnej zóny, vyrazil prihrávku pre Dvorského na strelu domácich z pravého kruhu.

Nemecko však nezaváhalo. Ďalšia silná hra videla, že Norwin Panocha remizoval po tom, čo trpezlivá stavba dostala svoju odmenu. Prihrávka Paula Vinzena prekĺzla lesom korčúľ, aby príťažlivo sedela na jamke a Panocha ju vytrvalou slovenskou obranou odpálil a do prestávky išiel za nerozhodného stavu 1:1.

Tímy si vymenili rýchle góly na začiatku druhého polčasu, keď Julius Sumpf prepálil Nemecko cez premávku, no Daniel Jenko to v priebehu minúty vyrovnal, keď trafil odrazenú loptu z tesného uhla po tom, čo Leon Willenscheid nedokázal kontrolovať loptu. zotavenie.

Problémy s penaltou sklamali Slovensko v dnešnom večernom zápase a po odloženom dorovnaní sa Nemecko vrátilo na čelo. Precízna kontrola puku umožnila Nemcom vyťažiť maximum zo svojej hry šesť proti piatim a tento ťah zavŕšil Vadim Schreiner, ktorý vyrazil medzi hasše. Potom, v polovici stretnutia, gól z Mannheimu videl diagonálnu prihrávku Linusa Brundlea, aby vystrelil Kevina Beckera. Ten zišiel z palubovky, aby vyhral súboj zblízka s Urbanom a otvoril si dvojgólový náskok.

READ  Hlas-SD sa vzdal zbierania podpisov: nechcel ľudí vystaviť hrozbám, tvrdí Schottag Ishtock

Slovensko bolo vo všetkých troch zápasoch proti veľkým obhajcom A-skupiny konkurencieschopné, no hrozilo, že všetku tú dobrú prácu stratí. Tím Tibora Tartala potreboval veľkú odozvu od svojich kapitánov a Dvorski to dokázal. Gól stiahol v 36. minúte, keď strelil Adam Chedko, aby to bol zápas o jeden gól. Orban potom zastavil pokutový kop Edwina Troubmana, aby ukončil druhý polčas.

Slovensko však malo problém rozpustiť Wilscheida na druhom konci. Nemecký brankár predviedol v preplnenej druhej tretine 15 zákrokov a veľkú časť tretiny naďalej frustroval Dvorsky & Co. Do konca zápasu však zostávalo osem minút a Dvorskii skompletizoval hetrik a vyrovnal stav stretnutia. Jakub Kromjak puk dopravil do siete a útočník AIK Štokholm našiel cez zahustenú bránku gól na 4:4.

„[Germany] Hral dobre ako tím. Bolo ťažké hrať proti nim. Zblokovali veľa striel, ale našli sme spôsob, ako to dosiahnuť, a to je dôležité,“ povedal Dvorský.

Nemecko muselo tlačiť na víťaza a túto energiu dostal Lua Neuss, ktorý mal pred koncom päť minút. Pekardjic zachytil neskorý vysoký kop a po preskúmaní videa bol nariadený pokutový kop. To postavilo Slovensko do silnej pozície na zvyšok zápasu a bola to veľmi dobrá príležitosť premárniť. Dvorski pre neho osobne zavŕšil pamätnú noc štvrtým gólom, ktorým poslal svoju krajinu do play off. Pekarczyk pokrčil ramenami po zásahu Neussa a po 40 sekundách pridal do prázdnej bránky.