Druh extraligy: HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2: 3 sn

Včera 20:44
|

Hokejisti HKM Zvolen podľahli v 17. kole Tiposu Extraliga Slovanu Bratislava 2: 3 po predĺžení a strele z poľa.

Košičania.

Prečítajte si tiež

Košice otočili na Banskú bystricu a dali „barana“ „sedem“ do domu

Ďalšie typy – 17. Farba:

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2: 3 pp a sn (0: 1, 1: 1, 1: 0 – 0: 0, 0: 1)

Ciele: 40. Puliš (Stupka, Mikúš) 53. Mikúš (Puliš, R. Bondra) – 11. Harris (tajnoch, Gašpar) 39. Ranford (Gašpar), 65. Ranford

Rozhodovali: Hronský, Műllner-efčík, J. Konc ml. , 2-minútový diskvalifikácia: 5: 6, presilovky: 1: 0, dvojité: 0: 1, vyššie tresty: Harris (Slovan) 10 minút pri barikáde, bez divákov

Správy:

Zvolen: Ram – Kubka, Hrashko, Milancon, Evan, Hatala, Petker, Melisko – Kelman, Heliuka, Stubka – Nootenin, Zuzen, Macpherson – poľský, Mikuş, R. Pondra-Tepinsky, Vedensky, Koresh

Slovan: Makarov-Cersen, Alicauskas, Bachik, Utenoch, J. Valach, Lee, Mayer-Ranford, Ketnar, Studenich-Kondrick, Porschak, S. Petráš-Jendek, Urbánek, Zigo-Gašpar, Harris, O’Donnell

V úvodnom období boli na ľade najlepší hostia. Presťahovali sa, stali sa aktívnejšími a vytvorili viac príležitostí. V prvej minúte sa dobre tlačil cez Ranforda, ale Rahma bol neprekonaný. Hostiteľské mužstvo mohlo skórovať ešte dvakrát, v prvom mali dve dobré možnosti, prvou bola Mikušova bránka vedľa odkrytej brány a potom po postreku Kléman havaroval pred Makarovom, ktorý sa po zranení vrátil na žrď. Slovanisti dominovali v zápase piatich proti piatim a postúpili Ottagnochovou strelou a rýchlou Harrisovou strelou. Tento hráč mohol skórovať aj v nasledujúcej presilovej hre a druhá légia Bratislavy O’Donnell nevyužila šance – ani dvakrát. Domáci Helewk pohrozili úderom, ale skóre nezmenili až do konca prvého polčasu.

READ  Váš primer k prezidentským voľbám na Slovensku

V strednej sezóne je Slovan ohrozený najskôr v presilovej hre a Zygo a Kondrick nevyužili príležitosti na skórovanie proti Ramovi. Na druhej strane už mali vyvážené šance Bondra a Nuutinen. Potom hostia nevyužili presilovú hru a hra bola vyrovnaná. Zvolenu sa podarilo v 29. minúte streliť ďalší gól svojmu tímu, keď sa rútil zľava, ale jeho strela trafila žrď. Do šancí sa dokázali dostať aj Bratislavčania, Jendik bol v konfrontácii neúspešný – proti brankárovi HKM a v nadstavenom čase z bezprostrednej blízkosti namieril Harrisa. Góly padli na konci tretiny počas presilovej hry Zvolina. Ranford po úniku a bekhendovom blafáku stúpal na 0: 2, potom z prečíslenia medzi kruhy Puliša klesol na 1: 2, keď sa prehnal ľavým horným rohom mauzólea Makarov.

V posledných dvadsiatich minútach hrali oba tímy prvýkrát silnú parádu a nevideli sme v nich žiadne šance, aj keď na hostí tlačil rozdiel od domácich. Zápas bol zohratý na oboch stranách, pretože Zvolen sa snažil vyrovnať a bol si istý v 51. min., Keď v početnej výhode vážne zakončili Stupka a McPherson. S pribúdajúcim záverom hrali slovanisti viac takticky a nevyplácali sa, pretože po nahodenej lopte modrej lopty z hokejky Puliša chytila ​​vzduch operácia Mik andša a bolo 2: 2. Na konci riadneho hracieho času mali hráči z Pustého hradu viac fyzických síl A mohli duel otočiť vo svoj prospech, veľkú šancu mala Stupka a Makarovú zastupoval obetavý Štajnoch. Na druhej strane po veľkej chybe nedokázal Mikuş sám skórovať proti Ramovi Ketnarovi.

V zápase troch proti trom nechýbali príležitosti na predĺženie gólu pre obe strany v predĺžení, keď v úniku Ranfordu nevyužili výhodu domácej a hosťujúcej strany Newtonen a Heliuka. Rozhodli o tom samostatné nájazdy, v ktorých si Ranford pripísal víťazný zákrok vo štvrtej sérii, keď nikto neprekonal päť Zvulinových exekútorov.

READ  Slovensko získava prvé olympijské zlato v Tokiu

Hlasy po zápase:

Peter Orimus, tréner národného tímu: „Prišiel k nám kvalitný súper. Škoda, že sme nepridali rozdiel medzi gólmi z tvrdej hry, ale stavová rovnica 0: 2 na 2: 2 nie je vôbec zlá. Aj tento bod si musíte vážiť. Hráčom v šatni som povedal, že Ich výkon bol veľmi dobrý. Som s nimi spokojný, aj keď stále je čo zlepšovať. V prvej tretine nám chýbal tlak v bráne aj krátke prihrávky. Škoda, že sme v presilovkách nedali žiaden gól. Slovan dnes hral dobre. „

Roman Stantin, tréner Slovana Bratislava: „V prvej tretine sme mali viac šancí ako doma. Potom sa to vyrovnalo z druhého polčasu, v tretej hre sme si chceli udržať náskok, ale po zápase sme strelili gól 2: 2. V predĺžení dostali domáci viac gólových šancí, ktoré sme podporili Brankár Makarov. Počas celého zápasu dobre žiaril a defenzíva fungovala naozaj dobre. Bolo to aj o presnejšom konci dňa, chýbalo nám to. V mojich chúťkach bolo aj veľa sily a slabosti, čo nás vytrhlo z rytmu. „