Napísal Eric Willemsen
Tlačová agentúra

SOLDEN, Rakúsko (AP) — Po rekordnej sezóne nemohlo sobotňajšie šieste miesto v prvých pretekoch Svetového pohára novej sezóny potešiť Mikaelu Shiffrinovú.

Ale ani to jej neprekážalo.

„Prvé preteky (obrovský slalom) minulej sezóny boli v Killingtone a bola som 13.. Tento rok som šiesta. Je to zlepšenie od začiatku minulého roka,“ povedala Shiffrinová pre The Associated Press v sobotu potom. Úvodná sezóna GS na slnečnom rakúskom ľadovci.

Shiffrinová stratila z tempa 0,75 sekundy a po úvodnom kole bola na piatom mieste, pričom napokon zaostávala za víťazkou Švajčiarkou Larou Gut-Behramiovou o 1,40 sekundy.

„Samozrejme, nepovedal by som, že toto je miesto, kde chcem byť. Je to len krok za krokom a do prvých pretekov nikdy neviete, kde ste,“ povedal dvojnásobný olympijský víťaz v USA. smer, kde sa môžeme zlepšiť. Takže ideme na tom pracovať.“

Vyvrcholila to ziskom svojho piateho celkového titulu s obrovským rozdielom 989 bodov pred Gut Bahrami.

Shiffrinovej sa v sobotu nepodarilo vrátiť tam, kde pred siedmimi mesiacmi odišla z predchádzajúcej sezóny.

V prvej etape zaznamenala druhý najrýchlejší štartový čas a vyhla sa kritickým chybám v oboch rozjazdách, no stále nedokázala držať krok s tempom Gut Behrami, Talianka Federica Brignone a Slovenka Petra Vlhová – trio bývalých víťazov celkového poradia, ktoré tvorili prvé tri.

„Najlepšie ženy dnes určite vyzerali, že sú pripravené pretekať,“ povedala Shiffrinová. „Cítil som sa, že som v dobrej pozícii, čo sa týka môjho lyžovania, ale celé dnešné preteky som nepredviedol svoju najlepšiu jazdu.“

Shiffrinová povedala, že ona a jej tím – od sezóny vedenej trénerkou Karen Harjo – budú študovať videozáznam a analyzovať, kde sa získava rýchlosť pred ďalšími pretekmi GS, „národnými“ pretekmi 25. novembra v Killingtone vo Vermonte.

„Chcem robiť dobré zákruty častejšie, trochu dynamickejšie, trochu viac pretekárskeho štýlu v mentalite, čo je podľa mňa najväčšia úprava, ktorú musím urobiť,“ povedala Shiffrinová.

„Je to proces krok za krokom a teraz ho akceptujem vo svojej kariére viac ako pred piatimi rokmi.“

Zatiaľ čo jej predchádzajúca sezóna zostane v pamäti Séria záznamov, ktorú ste zadaliShiffrinová pripomenula, ako sa spočiatku trápila v kategórii GS, disciplíne, ktorú napokon ovládla víťazstvom v siedmich z 10 podujatí.

„V minulej sezóne som nechcela štartovať na týchto pretekoch,“ povedala o prvom GS v Killingtone v novembri 2022, mesiac po zrušení tradičného otvárania sezóny v Rakúsku.

„V minulej sezóne som sa vôbec necítil pripravený. V tom čase som mal nejaké ťažké problémy so spôsobom, akým som korčuľoval. „Naozaj mi chvíľu trvalo, kým bol Semmering“ na konci decembra pripravený. „Ale samozrejme, zvyšok sezóny „Bol veľmi silný a konzistentný.“

V sobotu Američanka Paula Moltzanová zaznamenala druhý najrýchlejší čas v oslnivej finálovej jazde, ktorá bola o 1,33 rýchlejšia ako úsilie Shiffrinovej, a Moltzanová sa zlepšila z 28. na 11. miesto.

Shiffrinovej to pomohlo užiť si preteky, ku ktorým sa nikdy nepriblížila.

„Dnes sa necítim zle. Je to krásny deň a preteky boli vzrušujúce,“ povedala. „Keď vyhrám, je to samozrejme vzrušujúce z iného dôvodu, ale vidieť dnes najlepšie ženy na lyžiach bolo skvelé.“

Copyright 2023 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať alebo redistribuovať bez povolenia.