Cristiano Ronaldo vedie Portugalsko na Euro 2024 vzrušujúcim víťazstvom | futbalové správy

Naí Dillí: Cristiano Ronaldo predviedol svoje strelecké schopnosti, dvakrát skóroval, keď si Portugalsko zabezpečilo vzrušujúcu výhru 3:2 nad Slovenskom v Porte, čím potvrdilo svoje miesto na Euro 2024. Toto víťazstvo znamenalo siedme víťazstvo Portugalska v skupine J, keď nazbieralo 21 bodov a zabezpečilo si Kvalifikácia. Skončil v prvých dvoch.

Osembodové Slovensko skončilo po remíze 1:1 s Islandom druhé, dva body za Luxemburskom.

Portugalsko sa dostalo skoro do vedenia, keď si Ramos v ôsmej minúte vyskočil na center Bruna Fernandesa a hlavou prekonal brankára Slovenska Martina Dúbravku. Bol to pre Ramosa siedmy gól len v deviatich zápasoch a šiesta asistencia Fernandesa v sezóne. V 26. minúte Fernandes takmer zdvojnásobil vedenie, no Dúbravka nádhernú strelu jednou rukou zblokoval.

V 29. minúte VAR potvrdil hádzanárske rozhodnutie proti Denisovi Favreauovi a Ronaldo premenil penaltu a strelil svoj 124. gól za Portugalsko na rovnakom mieste, kde strelil svoj prvý medzištátny gól na Eure 2004 proti Grécku.

Slovensko si to vynahradilo v 69. minúte, keď strela Davida Hanka zasiahla pätu kopačky Antonia Silvu a strelila prvý gól Portugalska v kvalifikácii. O tri minúty neskôr Ronaldo prinavrátil dvojgólovú prevahu, keď využil ďalší nádherný center Fernandesa a strelil svoj 125. reprezentačný gól.

Desať minút pred koncom Slovensko znížilo, keď Stanislav Lobotka vyrazil strelu spoza šestnástky do horného rohu. Portugalsko malo šance na vyrovnanie neskoro, no Dúbravkovu nádhernú strelu zblokoval Diogo Jota. Portugalsko však urobilo dosť na to, aby si zabezpečilo postup na európsky šampionát.