Cristiano Ronaldo unikol červenej karte po tom, čo kopal do hlavy svojho bývalého spoluhráča z Manchestru United

Cristiano Ronaldo hral v piatok večer za Portugalsko v kvalifikácii Euro 2024, keď sa stretol s bývalým brankárom Manchestru United a Slovenska Martinom Dúbravkom.

Cristiano Ronaldo vyzýva Martina Dúbravku(fiplay sports uk)

Cristiano Ronaldo mal šťastie, že sa vyhol priamej červenej karte po tom, čo sa svojimi hrotmi zrazil s Martinom Dúbravkom počas portugalského kvalifikačného zápasu o EURO 2024 proti Slovensku.

Ronaldo sa v druhej polovici zápasu vrhol po voľnej lopte a nešťastne zasiahol Dúbravku do tváre. Skúsený útočník trval na svojej nevine, ospravedlnil sa Dubrovke a rozhodca mu ukázal žltú kartu.

VAR vyšetroval incident pre možnú červenú kartu, ale Ronaldo unikol ďalšiemu trestu po tom, čo poukázal na to, že mu noha skĺzla z Dúbravkovej hrude na tvár. Ronaldo v minulej sezóne krátko hral po boku Dúbravky v Manchestri United, no v piatok večer medzi dvojicou nestratila žiadna láska.

Portugalsko viedlo v čase incidentu v 61. minúte zápasu v Bratislave 1:0 vďaka gólu Bruna Fernandesa. Kapitán United v 43. minúte nastrelil loptu do dolného rohu a dostal hostí do vedenia.

Ronaldo hral vo svojom 201. zápase za Portugalsko vo veku 38 rokov. Tridsaťosemročný útočník opustil United v decembri po tom, čo sa po vzájomnej dohode rozviazal jeho kontrakt po spore s manažérom Erikom Ten Hagom.

Neskôr podpísal zmluvu so saudskoarabským klubom Al-Nassr, čím pomohol zapáliť vlnu významných prestupov do tejto blízkovýchodnej krajiny.

Medzitým sa Dúbravka pripojil k United na hosťovanie z Newcastlu v septembri 2022 po tom, čo stratil miesto v tíme Newcastle v prospech Nicka Popea. Slovenský reprezentant prišiel ako záložný hráč k Davidovi De Geovi po prestupe Deana Hendersona do Nottingham Forest.

READ  Emma Raducano čelí Teresa Martinková v debute Billie Jean King Cup vo dvojhre | tenisové novinky