Coco Gauff nájde rytmus na postup do druhého kola Australian Open | Tenisové novinky

Coco Gauffová poľahky postúpila do 2. kola Australian Open, keď v jednostrannom zápase na centrálnom dvorci zdolala nenasadenú Annu Karolínu Schmidlovú 6:3, 6:0.

Američanka Coco Gauff oslavuje po tom, čo porazila Slovenku Annu Karolínu Schmidlovú v zápase prvého kola na Australian Open (AP)

Americká hráčka, ktorá sa snaží stať sa prvou ženou od Naomi Osakaovej v sezóne 2018-2019, ktorá by vyhrala tituly na US Open a Australian Open v rade, mala napätý začiatok.

Sezóna výpredajov na Amazone je tu! Márnite a ušetrite teraz! kliknite tu

Stále má však veľa síl proti bojujúcej slovenskej súperke, ktorá nedokázala vyhrať ani jeden zo siedmich gemov na podanie.

Štvrtá nasadená Gauffová v prvom sete štyrikrát prerazila 68. Schmidlovú a bol rozhodujúci pre 19-ročnú hráčku, ktorá tento mesiac obhájila titul v Aucklande.

V druhom sete našla väčší rytmus, v slnečnej aréne Roda Lavera sa už za 25 minút ujala vedenia 6:0.

Povedala: „V prvom sete som bola trochu nervózna a myslím si, že som dobre odpovedala a potom som si na konci (setu) našla svoje podanie.“

Tínedžerka povedala, že v prvom kole veľkého turnaja bola vždy nervózna a dodala, že sa na kurte musela rozprávať sama so sebou.

„Cítim sa dobre, vyzerám dobre, tak sa len bavte,“ povedala si. „Dokázal som sa uvoľniť.“

Gauffová si v druhom kole zahrá s nenasadenou Američankou Caroline Dolehideovou.

READ  Zhrnutie správ: Lekári sú tento týždeň pripravení na masívnu demonštráciu