Chelsea ženy 7-0 Everton varuje: Strata Blues je blízko lídra Premier League Man United, keď sa tím Emmy Hayes vyšplhal na druhé miesto | futbalové správy

Najzaujímavejšie správy zo zápasu V neľútostnom prvom polčase sa Chelsea rozbúrila a strelila päť gólov; Guru Ritten otvoril skóre úžasným spôsobom. Sam Kerr trafil druhú bránku, ale potom bol nútený utiecť; Everton sa po prestávke zdvihol, no nezabránil Blues streliť ďalšie dva góly

podľa Laura Hunterová

23:13, Spojené kráľovstvo, nedeľa 7. mája 2023

Rampant Chelsea si udržal stopercentný domáci rekord, keď si pripísal pôsobivú výhru 7:0 nad Evertonom.

Pre súčasných šampiónov je to jednoduchá rovnica. Vyhrajte zvyšné štyri zápasy a udržia si titul v ženskej Premier League bez ohľadu na to, čo sa stane inde.

Chelsea si teraz v tabuľke vymenila miesto s Manchestrom City, ktorý v nedeľu utrpel šokovú prehru s Liverpoolom a na vedúci Manchester United zaostáva o štyri body s náskokom dvoch zápasov.

V iskrivom prvom polčase Guru Ritten prelomil mŕtvu bodku ohromujúcou strelou pod uhlom (12), predtým ako sa hlavička Sama Kerra na zadnú tyč (25) a sladký volej Pernella Hardera (33) skrútili do krajiny snov.

Guru Ritten otvoril skóre Chelsea proti Evertonu úžasným volejom

Veci sa rýchlo zmenili od zlého k horšiemu pre Everton, ktorý bol počas neľútostného prvého polčasu bezdôvodne potrestaný, keď Sophie Engel v 44. minúte švihla loptičku Jesseho Fleminga do ľavého dolného rohu siete Courtney Brosnan, predtým ako Fleming o dve minúty neskôr trafil domáceho Hardera. .. .

Novinky z tímu

Chelsea: Emma Hayesová urobila päť prekvapivých zmien z poslednej tesnej výhry nad Liverpoolom. Vyšli Zysira Mosović, Maren Myelde, Sophie Engel, Joanna Retting-Cannerd, Jelena Kanković.

Everton: Hlavnou správou bolo zranenie útočníka Jessa Parka, zatiaľ čo Lucy Hope bola chorá. Katrin Vigi, Ricky Civic a Aurora Galli predstavovali tri zmeny oproti minulotýždňovej výhre 3:2 v Readingu.

Hlavička Sama Kerra poslala Chelsea do vedenia 2:0 proti Evertonu

Napriek statočnému úsiliu v druhom polčase Harder a Erin Cuthbert zavŕšili nemilosrdnú útočnú show, aby nahromadili ďalšiu mizériu v Evertone neskôr, keď Blues urobili ďalší obrovský skok k sláve WSL.

READ  San Wevers, olympijská víťazka v gymnastike, jej prvé stretnutie od Tokia

Jedinou škvrnou na produktívnom popoludňajšom západnom Londýne bol Kerrov skorý odchod po tom, čo mal problém s členkom, keďže Chelsea bola len týždeň od finále FA Cupu proti Manchestru United na vypredanom štadióne Wembley.

Gól Pennella Hardera zvýšil na 3:0 pre Chelsea

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Ako Chelsea urobila kroky k štvrtému titulu v rade

obrázok:
Sophie Engel oslavuje góly Chelsea proti Evertonu

Tím Emmy Hayesovej venoval svojim liverpoolskym náprotivkom veľké úsilie na Merseyside v strede týždňa, kvôli „kocovine na Camp Nou“ podľa ich manažéra, ale o štyri dni neskôr došlo k malým následkom, keď sa Chelsea vrátila do zničujúceho najlepšieho stavu.

Keď Harder skórovala prvým dotykom, 60 sekúnd po vystriedaní Kerrovej, bolo jasné, že Blues chcú ukázať, prečo uprednostňujú štvrtý titul WSL za sebou.

„So správnou mentalitou som si istý, že to môžeme vyhrať,“ povedal dánsky reprezentant. Sky Sportsodkaz na naklonenie prezývky Chelsea.

Sophie Engel poslala Chelsea do vedenia 4:0 úžasným zásahom z hranice pokutového územia do dolného rohu

Noc na zabudnutie pre Everton, ktorý sa napriek dobrému začiatku nedokázal v zápase uchytiť a so siedmimi gólmi strelil rovnaký počet gólov, aký inkasoval na ihrisku počas celej sezóny.

Hayes, ktorá mala povesť toho, že má dosť ťažké povinnosti, dokázala nájsť chybu na úvodných 20 minútach svojho tímu a po odpískaní celého času to opísala ako „neprijateľné“ – jedinú časť večera, ktorá mužovi naproti poskytla nejakú úľavu. Brian Sorensen.

Ukázalo sa, že Rittenov dobre chytený otvárač bol výberom balíka, predtým, ako sa Kerr neoznačene postavila na zadnú tyč a viedla Niamh Charlesovu prudkú strelu okolo Brosnana pri jej 11. ligovom góle.

V závere Jesseho Fleminga viedla Chelsea pred polčasom proti Evertonu 5:0

Zdá sa, že útočník pristál nemotorne a bol stiahnutý krátko po tom, čo – pravdepodobne ako preventívne opatrenie – uvoľnil cestu Harderovi, ktorý prvým dotykom z lavičky našiel sieť.

READ  Slovenský parlament sa chystá znížiť dane z kryptomien | CryptoTVPlus

Engel volejom Flemingovu vnútornú prihrávku po 10 minútach, zatiaľ čo Harder mal ešte čas premeniť útočníka, a nastavil loptu na Fleminga, aby premenil presný zásah tesne pred prestávkou.

Pernell Harder strelil nízky center pre Erin Cuthbert a zakončil do dolného rohu

„Naša efektivita nás posadila na miesto vodiča,“ povedal Hayes, keď Chelsea zaznamenala päť z prvých piatich striel na bránu, čím prekonala xG o 3,83.

Toffees po prestávke kládli určitý odpor, vediac, že ​​skóre je ďaleko pozadu, ale Harder ich v poslednej desaťminútovke ukoristil a Cuthbert zakončil veci v predĺžení.

Skľúčený Sorensen uzavrel: „Nemyslím si, že tento zápas by mal rozhodnúť o našej sezóne.“ „Nebolo to dosť dobré a je to moja zodpovednosť.“

Erin Cuthbert zakrútila peknou strelou spoza pokutového územia do ľavého dolného rohu a posunula Chelsea do vedenia 7:0

Hayes: Neprijateľný začiatok – musíme byť dokonalí

Manažérka Chelsea Emma Hayes hovorila pre Sky Sports po pôsobivom domácom víťazstve svojho tímu 7:0 proti Evertonu

Trénerka Chelsea Emma Hayes:

„V prvých 20 minútach som si myslel, že máme problém kontrolovať hru. Museli sme sa prispôsobiť. Boli sme naozaj klinickí – táto kvalita nás posadila na sedadlo vodiča. Výkon v prvých 20 minútach nebol tolerovateľný.“

„Veľa pracujeme v mnohých rôznych situáciách. Naozaj sme sa zlepšili a boli šťastnejší v prvom polčase. Ide o to, aby sme dosiahli vrchol v správnych momentoch sezóny. Celý rok sme stíhali ligu a musíme byť dokonalí.“

„Bol to taký výkon, aký sme potrebovali. Najmä s finále pohára budúci týždeň chce každý hrať. Bez Pernella Hardera nám chýbalo veľa gólov.

„Boli sme oveľa sviežejší [on Sunday] Celkovo ako sme boli v strede týždňa.“

Hráč zápasu: Pernell Harder

obrázok:
Pernille Harder zaznamenala svoj prvý dotyk za Chelsea po tom, čo zišla z lavičky

Jedinou výhodou zranenia Sama Kerra je, že Pernille Harder sa dostala do akcie skôr, ako sa očakávalo. Útočníčka využila svoju šancu a nestrácala čas a odpálila loptu do tretice Chelsea prvým dotykom v mimoriadne plodné popoludnie. Ani jej strela v druhom polčase nebola zlá.

READ  Rebríček rebríčka NHL 2022: raný pohľad

Everton mal pod kontrolou už pred Harderovým úvodom, no jeho vplyv bol napriek tomu senzačný. Otázkou teraz zostáva, či je po takom dlhom výpadku kvôli zraneniu pripravená vrátiť sa do základnej zostavy, alebo si Emma Hayes ešte ušetrí herný čas? Svojej veci to rozhodne neuškodilo, keďže sa blížilo finále vo Wembley.

Sorensen: Všetko sa to rozpadlo – prijímam zodpovednosť

Manažér Evertonu žien Brian Sorensen reagoval na porážku jeho tímu 7:0 vonku s Chelsea.

Tréner Evertonu Brian Sorensen:

„Začali sme naozaj dobre a potom prvý gól, všetko sa začalo rúcať. V útoku boli naozaj neľútostní. Z našej strany to nebolo dosť dobré a je to moja zodpovednosť.“

„Po polčase sme sa snažili prestriedať a mať trochu iný tlak, ktorý funguje lepšie, ale na konci dňa sme sa v defenzíve neukázali.

„Nemyslím si, že tento zápas by mal rozhodnúť o našej sezóne. Mali sme veľmi dobrú sezónu a budujeme nový tím, budujeme identitu. Keď sa pozriete na štatistiky, bolo to takmer 50 na 50 s držaním lopty.“ Proti najlepším tímom si vieme udržať loptu.

„Až do posledného zápasu proti Readingu sme mali najlepšiu obranu vonku v lige, ale v posledných dvoch-troch zápasoch sme na to naozaj rezignovali. Neviem, či je to tým, že sme sa usadili, ale niečo má byť lepší.“

Čo potom?

ChelseaPosledný hektický mesiac domácich zápasov pokračuje Lester v stredu o 19:00 pred celovečerným výletom na štadión vo Wembley o týždeň. Manchester United Vo finále FA Cupu o 14:30 hod.

Everton doma do Arsenal V stredu 17. mája naživo Sky Sports Footballodchod o 18.15 hod.