Celtic 2: 1 Motherwell: Stephen Welsh a Odsonh góly Edwarda späť od Stillmana | futbalové správy

Prvý gól Stephena Welcha za Celtic pomohol Hobbsovi k víťazstvu 2: 1 nad Motherwellom.

Dvadsaťjedenročný obranca sa ujal vedenia z rohového kopu o dve minúty neskôr z rohového kopu a žiarovkový útočník Odson Edward v 51. minúte zápasu škótskej Superligy vystrelil, že takmer úplne dominovala strana Neila Lennona, až kým sa nerozhodli.

Stredopoliar Alan Campbell jedným ťahom zúžil vedenie v 66. minúte a domáci prežili predĺženie zo strany hostí, keď bránkovú čiaru vyhnal striedajúci Diego Laxalt.

Po presvedčivej výhre 4: 0 nad Kilmarnockom v utorok večer vyhral Celtic prvýkrát v roku 2021 dva po sebe nasledujúce zápasy a so zápasom v ruke zaostáva za Rangers o 20 bodov.

Hostia pricestovali nezmenení na pozadí postupných víťazstiev, ale čoskoro sa ocitli v zajatí Celticu.

Celtic skóroval s stredopoliarom Tomom Rogicom namiesto zraneného Ryana Christieho z prvej zákruty, keď dostal neoznačeného Walesana, ktorý smeroval s brankárom Liamom Kellym z ôsmich metrov.

obrázok:
Odson Edward skóroval dvakrát na 2: 0

O chvíľu neskôr mohli a mali obhajcovia titulu zdvojnásobiť svoje vedenie, keď si ľavý obranca Greg Taylor perfektným centrom vybral Edwarda, ale francúzsky útočník sa prizeral dlhou hlavičkou spoza brány.

Taylor urobil ďalší center pre Albánca Agitiho, ale Kelly slabo zasiahol švajčiarskeho útočníka spod brvna a potom zblokoval strelu pravého obrancu Jongoya Kennyho.

Motherwell bol mimo vyšliapanej cesty, väčšinou obmedzený na prenasledovanie a naliehavosť, aby sa pokúsil obsiahnuť energetickú vnútornú stránku.

V 44. min mal Lanarkshire šancu, keď keltský obranca Christopher fauloval na hranici šestnástky Chrisa Longa, ale priamy kop pre Motherwell dobre rozohral brankár Hobbs Scott Pine, ktorý predtým netestoval.

V priebehu niekoľkých sekúnd od začiatku druhého polčasu vzal Edward Taylorovu prihrávku, otočil sa a vystrelil do širokého pásma, potom sa Agiti premenila na Kellyho náruč.

Celtic v poslednej minúte odstránil loptu z bránkovej čiary proti Motherwell
obrázok:

Brankár Well však nemal šancu neskôr, keď s opäť obkľúčeným Motherwellovým gólom hral na Edouarda stredopoliar Callum McGregor, ktorý sa otočil a strelou do rohu brány vyrazil piaty gól v štyroch zápasoch a 17. Túto sezónu.

READ  Albert Rusnak z Realu Salt Lake opustil tím Slovenska na majstrovstvá Európy........................................ ..........................

Potom sa ukázalo dôležité krátke obdobie Motherwellovej pozitivity.

Payne bol povolaný do akcie v 63. minúte, keď nohou zablokoval strelu útočníka Well Devante Coleovej a z výsledného uhla hlavičkoval ďaleko Bevis Mugabe.

Po troch minútach sa však Motherwell ocitol opäť v zápase, keď Campbellova strela z hranice pokutového územia prešla cez Payna a do siete.

Pre vašich návštevníkov to bolo nečakané záchranné koleso, ktoré predstavovalo niektoré stávky v hre.

V 76. min dostal Cole dlhý center, ale nedokázal ho usmerniť k bráne a uprostred paniky v obrane obručí sa nebezpečenstvu vyhlo.

Na druhom konci Kelly skočila Rogica nad tyč, keď Celtic opäť získal prevahu.

Ale v posledných sekundách – po tom, čo Cole mal to šťastie, že dostal žltú kartu za kop od striedajúceho Ismaila Sora v Hobbse – striedajúci Harry Smith smeroval k bráne, len aby videl Laxalta preč.