Bývalý svetový šampión Stirling si zahrá vo Wimbledone štvrťfinále | na

David Bond, vedúci športového výkonu na Univerzite v Stirlingu, povedal: „Maya a Niktha dosiahli veľmi dobré výsledky vo štvrťfinále Wimbledonu.

Maiina pracovná morálka a talent boli evidentné od chvíle, keď sa pripojila k vysokovýkonnému tenisovému programu na Univerzite v Stirlingu, a nie je náhoda, že teraz na tejto úrovni dosahuje veľké veci.

„Je to úžasný úspech a celý areál sa už nevie dočkať, kedy ich bude povzbudzovať do ďalšieho kola.“

absolvent

25-ročný Lumsden z Bearsdenu neďaleko Glasgowa študoval v rokoch 2016 až 2021 na Stirlingu a minulý rok ukončil bakalársky titul v odbore športové štúdiá. Jej úspech v SW19 v tomto roku bol ešte pôsobivejší, pretože bola na 18 mesiacov odstavená kvôli dlhotrvajúcemu COVID a mala pochopiteľné obavy, či bude môcť opäť hrať profesionálne.

Vo svojom zápase tretieho kola začali Lumsden a Baines dobre – v ôsmom zápase prelomili podanie svojho súpera a už po 30 minútach vyhrali prvý set 6:3.

Hoci Hrunčáková a Miháliková v druhom sete brejkli na začiatku, Slovenky zabojovali a brali to ako tajbrejk a držali sa za víťazstvom.

V rozhodujúcom sete duo prelomilo podanie svojich súperiek vo štvrtom zápase, aby viedlo 3:1, a v siedmom zápase získalo 4 body, aby si udržalo náskok 5:2. Lumsden podával v záverečnom sete a sledoval, ako hra prešla cez bránkovú čiaru, čím si po 2 hodinách a 36 minútach na ihrisku zabezpečila tvrdo vybojované víťazstvo.

Štvrťfinálové zápasy sa odohrajú v utorok a stredu tohto týždňa.

Rozkošný

Víťazstvo je posledným pôsobivým výkonom v úspešnom wimbledonskom ťažení pre Lumsden a Baines.

Vo štvrtkovom napínavom stretnutí v prvom kole zdolali 11. nasadenú Annu Danilinovú z Kazachstanu a Weifan Xu z Číny. Po rozdelení prvých dvoch setov odohrali v treťom sete šesť zápasov a zápas rozhodol až tajbrejk. Briti sa v tajbrejku prebojovali z deficitu 6:1 na všetkých deväť, pričom Lumsden vynaložil ohromujúce úsilie naprieč celým ihriskom, aby im zabezpečil vedenie a zápas si zabezpečil víťazstvom 11:9. Zápas vyhrali 3:6, 7:6, 7:6.

READ  Katarský strelec Rashid Al-Athba si zarezervoval svoje miesto na olympijských hrách v Paríži v roku 2024 - Dauha News

Britské duo potom v nedeľu popoludní porazilo Magdu Linette z Poľska a Bernardu Peraovú zo Spojených štátov v priamych setoch. Zápas sa skončil výsledkom 6:4, 6:4.

Johnny O’Mara a Gordon Reed

Bývalý študent Stirlingu Johnny O’Mara a partnerka Olivia Nichollsová tiež postúpili do štvrťfinále zmiešanej štvorhry, keď v pondelok zvíťazili v druhom kole nad štvrtým nasadeným Wesleym Koolhoffom (Holandsko) a Leelou Fernandezovou (Kanada). Piaty Matthew Ebdon a Elaine Perez, obaja z Austrálie, sa stretnú v utorok vo štvrťfinále.

O’Mara a Nichols porazili v prvom kole Edouarda Rogera-Vasselina z Francúzska a Kirsten Flipkensovú z Belgicka.

O’Mara a Gentlemanov deblový partner Liam Brody však vypadli po tom, čo ho v prvom kole mužskej štvorhry porazili Portugalec Francisco Cabral a Brazílčan Rafael Matos.

Bývalý študent University of Stirling Gordon Reid sa tento týždeň predstaví aj vo Wimbledone – vo dvojhre a štvorhre na vozíku, pričom žreb je naplánovaný na utorok.