Bundesliga: Duda prihral na víťazný gól a dostal červenú kartu

Dnes 17:50
|

Slovenský futbalista Onderij Duda nedohral sobotňajšie stretnutie v 11. kole nemeckej ligy, pretože jeho prvý tím FC Kullen zvíťazil v prvom FSV Mainz 05 víťazstvom 1: 0. V 55. min prešiel z pravého krídla Elvis Rexbekage do jediného gólu v r. Zápas, ale o dvadsať minút neskôr inkasoval za necelú minútu dve žlté karty a predčasne cestoval v daždi. V druhej bitke hral rukou do tváre súpera.

Hostia sa dokázali ubrániť aj mnohým chybám vďaka pôsobivým zákrokom brankára Tima Horna a oslávili svoje druhé víťazstvo v sezóne. Vyhrali aj prvý zápas v poli súpera, keď zvíťazili koncom novembra 2: 1 v Dortmunde.

Borussia Dortmund zlyhala až do soboty, keď vo svojej záhrade podľahol nováčikovi na FB Stuttgart tesne 1: 5. O ich výkone rozhodli hostia v prvej polovici druhého polčasu, keď strelili tri góly za 11 minút. Hoci Dortmund v závere dvakrát umiestnil loptu do siete hostí, rozhodca po konzultácii s videomasistentom rozhodcu neuznal žiadny z ofsajdových terčov.

Sklamaní hráči Borussi Dortmund

Zdroj: Reuters

Borussia Moenchengladbach remizovala doma s Hertom Berlín 1: 1. Za hostí nastúpil slovenský obranca Peter Pekarik, ktorý v 26. min videl žltú kartu, jeho krajan Laszlo Pines sledoval celé stretnutie z lavičky domácich.

Nemecká liga – Jedenáste kolo:

Borussia Dortmund – VFP Stuttgart 1: 5 (1: 1)

Ciele: 39 Reina – Wamanjitoka 26 a 53 (1. gól z 11 m), Forester 60, Coulibaly 64, 90 + 2 Gonzalez.

FSV Mainz – 1. FC Colin 0: 1 (0: 0)

Cieľ: 55- Rexpickage

Ahoj Doda (Coleen) nastúpil v základnej zostave, v 75 rokoch dostal ŽK, v 76. min inkasoval K po druhej ŽK

Freiburg – Arménsko Bielefeld 2: 0 (0: 0)

Ciele: 79. Grifo (z 11 m), 90,1 +1 Jeong Woo-yeong

READ  Slovensko a Česká republika prestanú dotovať zemný plyn na vykurovanie - EURACTIV.com

Lipsko-Werder Brémy 2: 0 (2: 0)

Ciele: 26. Sabitzer (z 11 m), 41. Olmo

Borussia Monchengladbach – Hertha Berlín 1: 1 (0: 0)

Ciele: 70. Empolo – 47. Guendouzi

L. Tovar (Mönchengladbach) bol na lavičke – P. Pekarík (Herta) odohral celý zápas a v 26. min dostal ŽK