Belgicko, Slovensko, Rumunsko a Ukrajina rekordy, zápasy, tímy a ďalšie – Firstpost

Archívna fotografia Belgicka a stredopoliara Manchestru City Kevina De Bruyna. Reuters

Euro 2024 skupina E zahŕňa Belgicko, Slovensko, Rumunsko a Ukrajinu. Pohľad na históriu každého tímu v súťaži, rekordy, rebríčky FIFA, posledné výsledky, zostavy a zápasy.

Fakty o Belgicku:

Euro 2024: Belgicko

Predchádzajúci výkon v Euro: šesť vystúpení a najlepší výkon: druhé miesto v roku 1980

Iné: Tretie miesto na Svetovom pohári 2018

Rebríček FIFA: tretie miesto

Prezývka: Red Devils

Tréner: Domenico Tedesco (Taliansko)

Hviezdy tímu: Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku

Hlavné kluby: Anderlecht, Club Brugge, Standard Liège

Ako sa kvalifikovali: Vyhrali skupinu F a porazili Rakúsko

Priateľské zápasy pred Eurom:

Belgicko 2 Čierna Hora 0

Belgicko vs. Luxembursko (8. júna)

tím:

Brankári: Koen Casteels (Wolfsburg, Nemecko), Tomas Kaminski (Luton Town, Anglicko), Matz Sales (Nottingham Forest, Anglicko).

V obrane: Timothy Castagne (Fulham), Maxime De Cuyper (Club Brugge), Zino Debast (Anderlecht), Foot-Weiss (Leicester City), Thomas Meunier (Trabzonspor), Arthur Theat (Rennes, Francúzsko), Jan. Vertonghen (Anderlecht), Axel Witsel (Atletico Madrid).

Stredopoliari: Kevin De Bruyne (Manchester City, Anglicko), Aurel Mangala (Lyon, Francúzsko), Amadou Onana (Everton, Anglicko), Youri Tielemans (Aston Villa, Anglicko), Arthur Vermeeren (Atletico Madrid, Španielsko), Aster Frankx (Wolfsburg ). /Nemecko)

Útok: Johan Bakayoko (Eindhoven, Holandsko), Yannick Carrasco (Al-Shabab, Saudská Arábia), Charles De Kittilari (Atalanta, Taliansko), Jeremy Doku (Manchester City, Anglicko), Romelu Lukaku (Rím, Taliansko), Dodi Lukebakio (Sevilla). /Šp.), Luis Obinda (Lipsko/Nem.), Leandro Trossard (Arsenal/Angl.).

Fakty o Slovensku:

Predchádzajúce vystúpenia na Euro: Zúčastnil sa dvakrát, najlepší výkon v 16. kole v roku 2016

Iné: 16. kolo Svetového pohára v roku 2010

Rebríček FIFA: 48. miesto

Prezývka: Slovenski Sokoli (Slovak Falcons), Ribéry

Tréner: Francesco Calzona (Tal.)

Hviezdy: Martin Dúbravka, Milan Škriniar, Stanislav Lobotka

READ  Slovensko robí prvý krok smerom k vodíkovej budúcnosti - EURACTIV.com

Hlavné kluby: Slovan Bratislava, MŠK Žilina

Ako sa kvalifikovali: Druhé miesto v skupine 10 za Portugalskom

Priateľské zápasy pred Eurom:

Slovensko 4 San Maríno 0

Slovensko vs. Wales (9. júna)

tím:

Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United, Anglicko), Heinrich Ravas (New England, USA), Marek Rodák (Fulham, Anglicko).

V obrannej línii: Vernon De Marco (Hatta, SAE), Norbert Giombre (Salernitana, Taliansko), David Hanko (Feyenoord, Holandsko), Sebastian Cosa (Spartak Trnava), Adam Aubert (Cagliari, Taliansko), Peter Pekarek (Hertha Berlín , Nemecko). – Milan Škriniar (Paríž Saint-Germain), Denis Favreau (Kodaň – Dánsko).

Stredopoliari: László Beneš (Hamburg), Matos Biro (Bochum), Ondrej Duda (Verona), Patrik Hrosowski (Genk, Belgicko), Juraj Kuka (Slovan Bratislava), Stanislav Lobotka (Neapol), Thomas. Rigo (Baník Ostrava/Česká republika)

Útočníci: Robert Božník (Boavista, Portugalsko), David Durris (Ascoli, Taliansko), Lukas Haraslin (Sparta Praha, ČR), Leo Sauer (Feyenoord, Holandsko), Ivan Schranz (Slavia Praha, ČR), David Strelic (Slovan Bratislava) . – Tomáš Suslov (Verona/Tal.), Ľubomír Topta (Slovan Liberec/ČR).

Fakty o Rumunsku:

Predchádzajúce vystúpenie na Euro: Päť vystúpení, kvalifikácia do štvrťfinále v roku 2000

Iné vyznamenania: žiadne

Hodnotenie FIFA: 46

Prezývka: Tricolori

Tréner: Eduard Iordanescu

Hviezdy: Nicolae Stanciu, Radu Dragocin, Ianis Hagi

Hlavné kluby: FCSB, CFR Cluj, Dinamo Bukurešť

Ako sa kvalifikovali: Vyhrali skupinu A

Priateľské zápasy pred Eurom:

Rumunsko 0 Bulharsko 0

Rumunsko vs. Lichtenštajnsko (7. júna)

Počiatočná zostava 28 hráčov:

Brankári: Florin Neeta (Gaziantep), Horatio Moldovan (Atletico Madrid, Španielsko), Stefan Tarnovanu (FCSB), Razvan Sava (Cluj).

V obrannej línii: Nicosur Panko (Universitatia Craiova), Andre Burka (Saudi Groove), Ionut Nedelchiaro (Palermo, Taliansko), Adrian Ross (Paphos, Cyprus), Andre Ratiu (Raio Vallecano, Španielsko), Radu Dragocin (Tottenham Hotspur) . Anglicko), Vasilij Mogos (CFR Cluj), Bogdan Rakovitan (Rako Czestochowa/Poľ.).

READ  Putin koncipujúci knihu „Deti ruských matiek“ to bude koniec: Slovensko

Stredopoliari: Nicolae Stanciu (Damac Saudská Arábia), Razvan Marin (Empoli, Taliansko), Alexandru Cekaldau (Konyaspor, Turecko), Ianis Hagi (Alaves, Španielsko), Dennis Mann (Parma, Taliansko), Valentin Mihaela (Parma, Taliansko). Marios Marin (Taliansko Pisa), Darius Olaro (FCSB), Dejan Surescu (Gaziantep), Florenel Koeman (FCSB), Adrian Sut (FCSB), Constantin Grammini (Varul Constanta).

Útočníci: George Puskas (Bari, Taliansko), Denis Alibek Muaither, Katar, Denis Dragos (Gaziantep, Turecko), Daniel Perlegia (Cluj).

Fakty o Ukrajine:

Predchádzajúce účinkovanie na Eure: Tri účasti a kvalifikácia do štvrťfinále 2020

Iné vyznamenania: žiadne

Hodnotenie FIFA: 22

Prezývka: Modrá a žltá

Tréner: Serhiy Rebrov

Hviezdy: Oleksandr Zinchenko, Artem Dovbek, Mykhailo Modric

Hlavné kluby: Šachtar Doneck, Dynamo Kyjev

Ako sa kvalifikovali: Vyhrali Playoff B

Priateľské zápasy pred Eurom:

Ukrajina 0 Nemecko 0

Ukrajina vs. Poľsko (7. júna)

Ukrajina vs. Moldavsko (11. jún)

tím:

Brankári: Georgi Pushchan (Dynamo Kyjev), Anatolij Trubin (Benfica, Portugalsko), Andrey Lunin (Real Madrid, Španielsko).

V obrannej línii: Jochim Konoplya (Šachtar Doneck), Bohdan Mychajčenko (Polissia Žitomir), Maxim Taloferov (LASK Linz), Iľja Zabarnyj (Bournemouth), Vitalij Mikulenko (Everton), Valerij Bondar (Šachtar Doneck), Mykola Matvienko. (Šachtar Doneck), Oleksandr Timčik (Dynamo Kyjev), Oleksandr Svatuk (Dnipro 1).

Stred poľa: Serhij Sidorčuk (Westerlo), Taras Stepanenko (Šachtar Doneck), Ruslan Malinovskij (Janov), Mychajlo Modrič (Chelsea), Volodymyr Brajko (Dynamo Kyjev), Oleksandr Zinčenko (Arsenal), Mykola Šabarenko. (Dynamo Kyjev), Georgi Sudakov (Šachtar Doneck), Viktor Tsygankov (Girona), Andrij Jarmolenko (Dynamo Kyjev), Oleksandr Zubkov (Šachtar Doneck).

Útok: Artem Dovbek (Girona), Roman Yaremchuk (Valencia), Vladislav Vanat (Dynamo Kyjev).

Nájdite nás na YouTube

Zúčastnite sa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *