Austrália zdolala Slovensko v úvodnom zápase Pohára Billie Jean Kingovej

Austrália a Kazachstan si pripísali víťazstvá v úvodný deň Billie Jean King Cup, najväčšieho tímového podujatia v ženskom tenise.

Austrálčania, ktorí sa usilovali o prvý titul na turnaji po 48 rokoch, zdolali Slovensko 2:1 v druhom sete vďaka výhram vo dvojhre Storm Sanders a Agela Tomljanovič.

Kazachstan porazil v treťom sete Veľkú Britániu, hostiteľskú krajinu, po tom, čo Julia Putincevová a šampiónka Wimbledonu Elena Rybakina vyhrali svoje dvojhry.

Austrália je sedemnásobným víťazom súťaže predtým známej ako Pohár federácie. Všetky jeho tituly pochádzali z rokov 1964-1974.

Sandersová zdolala Viktoriu Kuzmovú 6-4 6-3, Tomljanovič porazil Annu Karolínu Schmiedlovú 6-1 6-2 v škótskom Glasgowe.

Kuzmová sa spojila s Teresou Mihálikovou, aby porazili Sandersovú a Elaine Perezovú vo štvorhre.

Putincevová sa zotavila a porazila Katie Boulterovú 4:6, 6:3, 6:2. Rybakina, nasadená ako číslo 22, porazila Harriet Dart víťazstvom 6-1, 6-4.

Vo štvorhre Rybakina a Anna Danilina prehrali 7-5, 6-3 s Oliviou Nichollsovou a Aliciou Barnettovou, ktoré mali na turnaji prvý výjazd.

V súťaži je 12 tímov, ktoré sú rozdelené do štyroch skupín po troch. Každý zápas pozostáva z dvoch dvojhier a štvorhier.

Víťazi skupín postúpia v sobotu do semifinále, finále v nedeľu.

READ  Bývalá tenisová hviezda Helen Kelce je pripravená fandiť Kanade v semifinále pohára BJK