Arsenal ženy 3-1 West Ham ženy: Jordan Nobbs, Stina Blackstenius a Frida Manum žiaria, keď bezchybný začiatok Arsenalu pokračuje | futbalové správy

Arsenal sa vrátil zozadu, aby pokračoval vo svojich víťazstvách v piatich zápasoch víťazstvom 3:1 nad West Hamom.

Arsenal vyhral 13 po sebe idúcich zápasov ženskej Premier League, čím prekonal rekord medzi májom a novembrom 2018 a Manchester City od decembra 2020 do apríla 2021.

Ale boli nútení pracovať na svojom poslednom víťazstve, keď Dagny Brynjarsdottir využila vzácnu obrannú kombináciu a dostala hostí dopredu. Ale striedajúci Jordan Nobbs namiesto zraneného kapitána Kima Littlea len druhým dotykom do prestávky vyrovnal.

Arsenal sa zlepšil v druhom polčase, keď videl strelu Stena Blacksteina do siete len osem minút v prvom polčase predtým, ako Frieda Manum zamieril a posunul Arsenal na druhé miesto na rozdiel gólu za Manchester United.

Ako Arsenal prekonal víťazný rekord

Pre prístupný videoprehrávač použite prehliadač Chrome

Obranný mix Arsenalu dal útočníkovi West Hamu Dagne Bringersdottir gól a jej tím postúpil v stretnutí Premier League.

Dagny Brynjarsdottir z West Hamu využil, keď Steve Catley zle odhadol spätnú prihrávku brankárky Manuely Zinsbergerovej, ktorá trafila žrď, a útočník zareagoval rýchlejšie a v 35. minúte vykĺzol do úvodu.

Jordan Nobbs strelil vyrovnávajúci gól Arsenalu pred koncom prvého polčasu

Bol to prvý ligový gól Arsenalu za viac ako 15 hodín, pričom Lucy Quinn z Birminghamu City bola poslednou hráčkou, ktorá proti nim v marci skórovala, predtým, ako uhrala 10 čistých kont v rade.

Stena Blackstein viedol Arsenal proti West Hamu 2:1

Vedenie však malo krátke trvanie, pretože Noobs vyrovnal len dve minúty po tom, čo prišiel pre zraneného Littlea a prekopával loptu cez les mŕtvol z rohu.

Catley odčinila svoju predchádzajúcu chybu asistenciou pri góle Blacksteiniusa v 53. minúte a Frida Manum hlavou upravila na 3:1 v 70. minúte. gólový rozdiel, ale Arsenal už stál v ceste k víťazstvu 13 v rade.

Arsenal prekonal rekord ženskej superligy v počte víťazstiev za sebou
obrázok:

Edval: Myslíme si, že môžeme vyhrať každý zápas

Tréner Arsenalu Jonas Edval:

„Som spokojný s troma bodmi a naším výkonom. Boli sme nervózni a robili sme chyby, ale zápas sme vyhrali, pretože sme sa prebojovali späť do zápasu a mali sme naozaj dobré tímy.“

„Neustále sú lekcie, ale pre nás je príjemné cítiť sa pohodlne v tom, ako hráme, a čas je veľmi dobrý faktor, keď sa snažíte zlepšovať.

„Myslím si, že môžeme vyhrať každý zápas, ktorý odohráme, musíme začať s týmto presvedčením. Dokázali sme to, keď sme hrali vonku s Lyonom, takže ak veríme v tento zápas, môžeme veriť v ktorýkoľvek zápas. Ale poďme hrať jeden zápas na Každý zápas je ťažký.“

O vplyve Jordana Nobbsa: „Sme šťastní, že máme v tíme hráča ako Jordan. Opäť vidíme hráča, ktorý sa dobre pripravil, aj keď nenastúpi. Keď ich povolajú, prídu s kvalitou a to je rozdiel dnes, ale ja Myslím, že traja náhradníci v druhom polčase pridali na kvalite.“

„Hĺbková sila v tímových výkonoch“

Tréner West Hamu Paul Koneczky:

„Začali sme opäť veľmi dobre a bolo to skvelých 70 minút, ale možno je sila v hĺbke tímu.

„Mohli sme streliť ďalší gól, ale nebolo. Danny nebol šťastný. Niekedy sa takto rozhodneš a niekedy nie. Dnes sme netrafili bránu a nakoniec nás to mohlo stáť.“

READ  Yankees and Corey Clubs agree to deal

Čo bude ďalej?

Arsenal Cestujte na koniec ženskej Premier League mesto Leicester 6. novembra o 14. hodine; Zatiaľ čo West Ham V ten istý deň je ďalšia v práci, hosťuje Brighton a Hove AlbionVýkop o 15:00.