American Hockey začína svoje zápasy víťazstvom nad Britániou 18:0 Správy, šport, práca

Samuel Ruffin zo Spojených štátov Adrian College (vpravo) čelí britskému Jamesovi Shawovi z University of Nottingham (vľavo) v Shell Arena Clarkson University v stredu. (foto poskytnuté)

Postupim – Spojené štáty americké zdolali Veľkú Britániu 18:0 v úvodnom úvodnom predkole mužského hokeja na Svetových univerzitných hrách v Lake Placid 2023 v Shell Arene Clarkson University.

USA udreli predčasne útočníkovi Quinnovi Greenovi, ktorý poslal prihrávku od Petra Morgana (1:16). O sedem minút neskôr americká hrajúca jednotka premenila príležitosť gólom Austina Mastera (8:46).

Rýchly štart USA pokračoval gólmi z prvej tretiny od Quinna Greena (9:25), Johna Molera (13:59), Matthewa Honeywella (16:56) a Jacka Gunica (19:32).

„Najväčšou výzvou je pripraviť ich, spojiť sa a dostať ich všetky na rovnakú stránku čo najrýchlejšie.“ povedal americký tréner Mark Taylor.

USA ukázali prvé známky chémie a zvýšili vedenie na 12:0 v druhom frame gólmi Emmetta Powella (4:01), Brendana Marka (12:55) a Luka Acquara (14:56), redukujúcim druhým gólom. . od Mastersa (8:18) a dva od Zacharyho Hinesa (2:16, 11:16).

„Päťdesiatpäť zákrokov alebo 64, nie som typ na čísla, len rád chodím von a hrám hokej,“ povedal britský brankár Joshua Crane. „Tieto hry sú nezabudnuteľné… sú zábavné, tím USA je dobrý a prajem im veľa úspechov v napredovaní.“

Do konca poslednej tretiny zostávalo 37 sekúnd a Clark Kerner doklepol loptu za USA. Onedlho strelili hviezdy a pruhy ďalšie dva góly z druhého gólu Gonića (4:29) a Acquara (6:24). V tomto momente Veľká Británia odstránila Cranea zo siete po 55 zákrokoch. V priebehu 15 sekúnd od výmeny brankára trafil USA ďalší od Molera (6:39). Viac neskorých gólov padlo z presilovej hry Sama Ruffina (8:13) a Mitcha Walenského (9:39).

A podľa organizátorov FISU bola stredajšia návštevnosť 1450.

READ  Aston Villa 1:0 Fulham: Hlavička Tyrona Mingsa poslala tím Unaia Emeryho na piate miesto pred Tottenhamom | futbalové správy

Veľká Británia sa stretne so Slovenskom v Shell Arene v piatok o 20:00. Tím USA sa vracia do akcie v Shell Arene proti Kórejskej republike v sobotu o 20:00.