Alpské lyžovanie – Slovenka Vlhová nemá sezónu pre natrhnuté kolenné väzy

Slovenka Petra Vlhová, najvyššia súperka Mikaely Shiffrinovej o tituly vo Svetovom pohári v slalome a alpskom lyžovaní, utrpela v sobotu končiace sa zranenie kolena pri páde v pretekoch v obrovskom slalome na snehu vo svojom dome v Jasnej.

Zlatý medailista z olympijského slalomu z roku 2022 sa pošmykol v deviatej bráne na ľadovom prvom úseku a bol nasadený do ochrannej siete.

Dvadsaťosemročnú technickú špecialistku, ktorá zostáva celkovo druhá za Američankou Shiffrinovou, vyviezli z trate sane a do nemocnice ju previezli vrtuľníkom.

Slovenská lyžiarska federácia vo vyhlásení uviedla: „Petra utrpela zranenie väzov v kolene a sezóna sa pre ňu skončila.“

Oficiálna stránka citovala Vlhovú ako poďakovanie svojim fanúšikom za podporu.

Dodala: „Som si istá svojou schopnosťou zvládnuť situáciu. Budem bojovať, aby som sa čo najskôr vrátila.“

Vlhová celkovo vyhrala Svetový pohár 2021 a v roku 2019 bola majsterkou sveta v obrovskom slalome.

Po Francúzovi Alexisovi Pinturaultovi a Nórovi Alexandrovi Kjeldovi je treťou najlepšou alpskou lyžiarkou, ktorú tento mesiac pre pád letecky previezli do nemocnice.

Švédka Sarah Hectorová, olympijská víťazka v obrovskom slalome, vyhrala preteky o 1,52 sekundy pred Shiffrinovou, ktorá obsadila 149. pódium vo Svetovom pohári, a Novozélanďankou Alice Robinsonovou.

Toto víťazstvo bolo pre Hectora prvé v poli za takmer dva roky.

Ženy lyžujú v nedeľu v slalome.

Shiffrinová vedie celkové poradie s 1 109 bodmi v porovnaní s 802 bodmi pre Vlhovú a švajčiarsku korčuliarku Laru Gut-Bahramiovú so 789 bodmi.

Vlhová bola Shiffrinovou hlavnou súperkou aj v slalome, kde za Slovákom zaostal len o 25 bodov.

READ  Víkend: Signalizácia, štýl Pána prsteňov