Alex Ila odchádza z ITF Slovakia s veľkým smútkom

Toto je súhrn vygenerovaný AI, ktorý môže obsahovať chyby. Pre kontext si vždy pozrite celý článok.

Po nešťastnom odchode Alex Eala hovorí, že je stále „veľmi spokojná“ so svojou úrovňou hry na back-to-back podujatiach ITF na Slovensku

MANILA, Filipíny – Rozhodujúci brejkbal v druhom sete. Rozhodovali štyri mečbaly.

Boli to zlaté príležitosti, ktoré mohli zmeniť výsledok, no Alex Ila ich nevyužil a bol vylúčený po tom, čo porazil Češku Terezu Martinkovú v napínavom trojzápase 3-6, 6-4, 7-6 (3). ), v úvodnom kole 2024 ITF W75 2nd Empire Women's Hal Championship v stredu 6. marca v Trnave na Slovensku.

Bol to nešťastný odchod pre Ellu, ktorá tento týždeň začala svoju kampaň dominantným výkonom v kvalifikácii.

Filipínska tínedžerka predviedla minulý týždeň dobrý výkon aj v súťaži W50, keď sa dostala do štvrťfinále dvojhry a semifinále štvorhry.

„Dnešná ťažká prehra, ale zo Slovenska odchádzame veľmi spokojní s ich úrovňou v tomto týždni!“ Alaa zverejnila na svojej facebookovej stránke.

18-ročná Ila sa postavila proti 29-ročnému veteránovi z montážnej linky vysokokalibrových tenistov z Českej republiky.

Martincová je vo svetovom rebríčku na 40. mieste a momentálne je na 150. mieste. Päťkrát sa dostala aj do hlavného ťaháku US Open.

Tieto pôsobivé kvalifikácie však neodradili Ealu, ktorá začala v prvom sete energicky, ujala sa vedenia 4:1 a nedovolila svojej siedmej nasadenej súperke dominovať v zápase.

Martinková sa v druhom sete vrátila silná a objavila sa na ceste k zlikvidovaniu vedenia 3:0.

Ealovej sa napokon podarilo vyrovnať na 4:4, no zakrátko sa Martinková vrátila do vedenia tým, že v deviatom geme prelomila podanie mladej súperky.

Filipínska tenisová hviezda mala možnosť predĺžiť set, keď si v desiatom geme vyslúžila brejkbal. Česká hráčka však ukázala svoj veteránsky postoj, zotavila sa a svoje podanie získala 6:4, čím zápas doviedla do rozhodujúceho setu.

READ  Tottenham 1:1 Arsenal: Vivian Midema strelila gól neskoro a zakázala Tottenhamu hrať v ženskom basketbale | futbalové správy

Tretí set bol čo najtesnejší a zostal nerozhodný na 5:5. Po držaní podania v jedenástej hre, aby sa dostala do vedenia 6-5, sa Ella dostala do niekoľkých pozícií, aby zápas uzavrela.

Eala držala mečbal v štyroch prípadoch, no Martinková zakaždým nepoľavila a zachránila si brejkbal.

Martinková by si naďalej držala podanie a poslala zápas do tajbrejku. Tam už Elle v nádrži zostalo málo, keďže Češka sa ujala vedenia 3:0, čím sa rozdiel medzi Filipínčankou zvyšoval len o tri body.

Vyčerpávajúci zápas v tenisovom areáli TC Empire Trnava sa skončil po dvoch hodinách a 36 minútach postupom Martinkovej do 2. kola, kde sa stretne s ďalšou vychádzajúcou tínedžerskou hviezdou, 18-ročnou Švajčiarkou Selin Naif.

V kvalifikácii porazila Ella v úvodnom kole Nemku Nastassju Schunkovú 6:0, 6:3 a nasledovala ju suverénnym víťazstvom nad Bieloruskou Irinou Shimanovich 6:0, 6:2, ktorá obsadila posledné druhé miesto. rok. kolo French Open. – Rappler.com