Alex Ella postúpil do semifinále štvorhry, prehral vo dvojhre na Slovensku W60

Filipínska tenisová hviezda Alex Ayala pokračuje v kariére vo štvorhre po ukončení singlovej kampane v Trnave na Slovensku

MANILA, Filipíny — Alex Ayala sa musela uspokojiť s rozdelením svojich dvoch zápasov vo štvrtok 9. marca na 2. Empire Women’s Indoor 2023 na tvrdých kurtoch TC Empire v Trnave na Slovensku.

Po dominantnom priamom sete v utorňajšom úvodnom zápase proti šiestemu nasadenému Španielovi Learovi Romerovi Gormazovi nedokázala 17-ročná filipínska tenisová hviezda v 2. kole dvojhry predviesť rovnako pôsobivý výkon.

Eala, ktorá je na 220. mieste vo svetovom rebríčku, na turnaji ITF v hodnote 60 000 USD úplne porazila 21-ročnú Sonay Kartal z Spojeného kráľovstva 6:2, 6:2.

Filipínka jednoducho neudržala hru a štyrikrát zahodila podanie proti svetovej číslovke 262 Kartalovej, ktorá si zaknihovala postup do štvrťfinále.

Ayala sa o tri hodiny neskôr vrátila do tímu s 27-ročnou Justynou Mikolskit z Litvy, keď vo štvrťfinále štvorhry zdolali štvrtý nemecký pár Vivian Heisen, Julia Lohoff 7:5, 6:4. preteky.

Po tom, čo si Ayala a Mikolskit v úvodnom sete vybudovali náskok 3:1, sa ocitli v dobiehaní po tom, čo ich nemeckí súperi prerušili zápas v ôsmom zápase a opäť získali vedenie na 4:5. Nenasadené Eala a Mikulskyte však prehrali ďalšie tri zápasy a upevnili si prvý set.

Druhý set bol ďalším tesným stretnutím a po skorej výmene prestávok na podanie zostali nerozhodní 4:4. Zlom nastal v deviatom geme, kde Ayala s Mikolskitom opäť brejkovali pred ukončením zápasu v desiatom geme.

Semifinále je však ďalšou veľkou výzvou pre Ayalu a Mikolskita, ktorí sa spojili prvýkrát. Budú čeliť top nasadeným Alicia Barnett a Olivia Nichols z Veľkej Británie, ktoré v tandeme postúpili do druhého kola wimbledonských majstrovstiev 2022 a vyhrali titul WTA. -Rappler.com