Alex Ayala si vytvoril obrovský náskok a na Australian Open utrpel predčasný odchod

Alex Ayala, ktorá sa pripravovala na sweep, skolabovala v druhom sete, keď zdolala Japonku Misaki Doi na svojom prvom profesionálnom grandslamovom turnaji.

MANILA, Filipíny – Vôbec prvý profesionálny grandslamový turnaj sa ukázal byť pre filipínskeho tenistu Alexa Ayalu inou šelmou.

Ayala utrpela predčasný odchod z Australian Open po tom, čo premárnila obrovský náskok proti Japonke Misaki Doi, keď v pondelok v prvom kole kvalifikácie dvojhry žien v Melbourne prehrala 4:6, 7:6(1), 6:3. 9. januára

17-ročná Ayala sa v druhom sete pripravila na to, ako 14-ročná Doi stavila na svojich skúsenostiach, aby dokončila ďalšie víťazstvo.

Rozdrvil Ayala Doi, aby sa v druhom sete ujal vedenia 5:2 a dosiahol hranicu postupu do druhého kola, ale Japonci ukázali pevné nervy a v nasledujúcich štyroch hrách získali prevahu.

Hoci Ayala strelil 6:6, Doi dominoval v tajbrejku a vyhral 7:1.

Potom Doi, ktorá má v rebríčku WTA číslo 30, spečatila tretí set za 45 minút, keď sa Ayala na 215. mieste len ťažko spamätávala z kolapsu v druhom sete.

Pre Ayalu to bol roztrasený začiatok roka, ktorý týždeň predtým odstúpil aj z kvalifikačného žrebu na turnaji W60 Canberra v Austrálii.

Šampiónka US Girls‘ Open sa však snaží vykúpiť, keď bude súťažiť na turnaji W250 Thailand Open, ktorý sa začína 30. januára. -Rappler.com