Alex Ayala postúpi do semifinále štvorhry, ale vypadne vo dvojhre na Slovensku

MANILA, Filipíny — Alex Ayala prišla vo štvrtok so zmiešanými výsledkami vo svojich zápasoch na W60 Trnava na Slovensku, keď postúpila vo štvorhre, no v dvojhre sa presadila skôr.

Vo svojom prvom zápase dňa Ayala zakopla proti Veľkej Británii Sonai Kartal 6-2, 6-2.

Kartal udávala tempo v prvom sete, keď sa ujala vedenia 5:1. Zatiaľ čo Eala dokončila ľúbostnú hru, aby ustúpila zo zápasu, nezvládla tempo, pretože Kartal držala podanie v hre 8, aby získala úvodný set.

17-ročná hráčka potom začala druhý set s optimizmom, keď prekonala Kartalovú v 3. zápase kola s každým a viedla 2:1.

Ale to je miesto, kde sa Ealino bohatstvo skončilo, pretože bola odpísaná na zvyšok zápasu, Kartal absolvoval päť hier v rade, aby dokončil sweep.

Ayala sa však dokázala odraziť, keď išlo o jej štvorhru s Litovkou Justynou Mikulskitovou.

Pokračujte rolovaním

Stretli sa so 4 nasadenými Vivian Heizen a Juliou Lohoffovou a Ayala a Mikolskit zakopali hlboko, aby v prvom sete sklamali svoje nemecké súperky.

Eala a Mikulskyte viedli 4:2 predtým, ako Heisen a Lohoff zinscenovali comebacky, aby otočili scenár a získali výhodu 5:4, keď si držali podanie v hre 9.

Ale Eala a Mikulskyte si podržali podanie a premenili na rozhodujúci brejk v hre 11 a vrátili sa do vedenia 6-5.

Eala a Mikulskyte, povzbudení ťažko vybojovanými výhrami v sete 1, si v sete 2 vybudovali výhodu 5:3. Zatiaľ čo ich súperi držali podanie v hre 9, aby odstránili manko, Eala a Mikulskyte predviedli hru lásky, aby dokončili víťazstvo v 1 hodina 27 minút.

O postup do finále sa tak v piatok v semifinále stretnú s najlepšími nasadenými Aliciou Barnettovou a Oliviou Nicolisovou z Veľkej Británie.

Eala a Mikulskyte sú jediné nenasadené stávky, ktoré zostali, pretože traja najlepší nasadení v turnaji dvojíc sa dostali do semifinále.