Albert Rusnák sa pripravuje na finále kvalifikácie MS proti Slovensku

Albert Rusnák zo Slovenska počas kvalifikačného zápasu na MS 2018 medzi Anglickom a Slovenskom na štadióne Wembley 4. septembra 2017 v Londýne, Anglicko (Foto: Stu Forster / Getty Images)

(Foto: Stu Forster/Getty Images)

Salt Lake city – Kapitán Realu Salt Lake Albert Rusnák dvakrát skóroval pri víťazstve Slovenska 6:0 nad Maltou vo finále kvalifikácie na MS.

Slovensko sa, žiaľ, nekvalifikovalo na budúcoročné majstrovstvá sveta vo futbale, keďže skončilo v H-skupine tretie len za Chorvátskom a Ruskom.

Rusnák otvoril skóre proti Malte už v šiestej minúte, druhý gól pridal v 16. minúte Rusnák, ktorý nastúpil do hry v preferovanej pozícii ofenzívneho stredopoliara. Rusnák odohral celých 90 minút po tom, čo sa predtým nezúčastnil na remíze 2:2 proti Slovinsku 11. novembra.

Rusnák si ďalší zmysluplný medzinárodný zápas ešte nejaký čas nezahrá. Neúčasť Slovenska na MS znamená, že jediné najbližšie medzištátne zápasy medzi Rusnákom a Slovenskom budú priateľské.

Rusnák sa však teraz vráti do Utahu, aby sa ďalej pripravoval na zápas Západnej konferencie proti Seattle Sounders v prvom kole play off MLS.

Real Salt Lake pocestuje do Seattlu na rande s bývalým manažérom Freddym Juarezom 23. novembra. Zápas má výkop o 20:30 a vysielať ho bude FS1.

READ  Ukážka: Slovensko vs Bosna a Hercegovina – predpovede, tímové správy, zostavy