Albert Rosnak a Slovensko po troch zápasoch skončili na treťom mieste v kvalifikácii majstrovstiev sveta

V utorok Slovensko hralo počas aktuálneho medzinárodného okna tretí a posledný kvalifikačný zápas majstrovstiev sveta, v ktorom zvíťazilo nad Ruskom 2: 1. Pre stredopoliara Realu Salt Lake Alberta Rosnaka víťazstvo Slovenska vedie jeho krajinu k dobrej ceste k kvalifikácii na budúcoročný svetový pohár v Katare.

Rosnak nastúpil na predchádzajúce dva kvalifikačné zápasy majstrovstiev sveta proti Cypru a Malte, v utorok však nebol k dispozícii na výber proti Rusku. Proti Malte 27. marca nastúpil v druhom polčase ako náhradník Resnack a odohral 18 minút, aby pomohol Slovákom vyhrať remízu 2: 2.

Slovensko je momentálne v skupine H kvalifikácie MS UEFA tretie s piatimi bodmi, len o bod zaostáva za vedúcimi Rusmi a Chorvátmi po troch zápasoch.

Pred tohtoročnými európskymi majstrovstvami Európy sa Rosnak a Slovensko stretnú v priateľskom zápase s Rakúskom 6. júna predtým, ako 14. júna začnú svoju kampaň európskych majstrov UEFA proti Poľsku. Slovensko by potom hralo so Španielskom a Švédskom, aby si v 16. kole zmeralo sily s jedným z dvoch lôžok mimo skupiny E.

Očakáva sa, že Rusnák sa pripojí k RSL v arizonskom Tucsone v rámci prípravy na sezónu v nasledujúcich dňoch. Počas pobytu v Tucsone bude RSL 3. apríla čeliť zápasu Colorado Rapids (18:00 MT; aplikácia KSL TV), Phoenix Rising FC 7. apríla, predtým ako ukončí cestu zápasom proti LA Galaxy 10. apríla (17:00) MT; Aplikácia) KSL TV).

READ  To je všetko: Slovensko je tu