Adam Sikora z Rangers pomohol Slovensku získať druhé miesto v rade na majstrovstvách sveta v golfe 2024

Adam Sikora pomohol Slovensku zlepšiť sa na 2-0-0-0 na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2024 výhra 3:0 V stredu proti Švajčiarsku.

Útočník New York Rangers zostal bez bodu, ale mal plus dva. Kapitán Slovenska bol na ľade, aby v posledných dvoch minútach hry strelil dva góly do prázdnej brány – jeden Petr Rybček o 18:19 tretej tretiny, druhý Servak ​​Petrovski o 19:12.

NAJNOVŠIE: Blake Wheeler sa vracia práve včas pre Strážcov

Adamovi Sikorovi sa ako kapitánovi Slovenska darí

Adam Sikora v akcii (Foto: John Mrakovich/Hartford Wolf Pack)

Nasadený obojsmerný hráč Sikora bol súčasťou všetkých stredajších herných situácií, medzi ktoré patrilo aj ubránenie jednogólového náskoku po tom, čo Švajčiarsko stiahlo svojho brankára.

Sikora hral 20:23, medzi útočníkmi Slovenska bol druhý za Rybčekom (21:19).

Sikora si pri utorňajšej výhre 6:2 nad Čechmi pôvodne pripísal asistenciu pri Rybčekovom góle na 2:1 v druhom polčase. Zmena skóre však zobrala Sikorovi bod.

Slovensko sa v ďalšom piatkovom predkole druhej skupiny predstaví vo svojom najbližšom zápase s Nórskom.

Devätnásťročný hráč bol výberom New Yorku v druhom kole (č. 63) draftu NHL 2022. V 25 zápasoch sezóny s Hartfordom z American Hockey League má na konte 11 bodov (tri góly, osem asistencií).

Vyhliadky kolegov z Rangers Gaby Perrault a Drew Fortescu možno v stredu pozorne sledovali výhru Slovenska. Perreault a Fortescue sú v zostave USA a vo štvrtok nastúpia proti Švajčiarsku.

Perreault a Fortescue si pripísali asistenciu, keď USA v utorok vyhrali svoj prvý zápas nad Nórskom 4:1. Spojené štáty americké nemajú na stredu naplánovaný zápas.

Tri tímy Rangers sa stretnú na Silvestra, keď sa Spojené štáty americké stretnú so Slovenskom v záverečnom prípravnom zápase B-skupiny. Štvrťfinále turnaja sa uskutoční 2. januára.