Kvalifikácia MS: Belgicko strelilo osem gólov, Holandsko sedemkrát, Portugalsko uniklo panike, športové správy

Osem nasadené Belgicko zabodovalo proti Bielorusku a Holandsko proti Gibraltáru skórovalo sedem. Portugalsko však v utorok pokračovalo v panike, keď zvíťazilo nad Luxemburskom.

Víťazstvá dosiahli aj Chorvátsko, Srbsko a Nórsko, zatiaľ čo Slovensko šokovalo Rusko. Wells pokračoval v kampani neskorou výhrou nad Českou republikou.

Česi koncom týždňa remizovali s Belgickom 1: 1, ale druhú výhru v skupine E dosiahli určite.

Tréner Roberto Martinez dal príležitosť mnohým svojim marginalizovaným hráčom a odmenil sa nekontrolovateľným prejavom, keď dvakrát skórovali Hans Vanaken a Leandro Trussard, zatiaľ čo gól strelili aj Michie Batshuayi, Jeremy Ducu, Denis Bright a Christian Benteke.

Belgicko je na čele skupiny so siedmimi bodmi z troch zápasov, s náskokom troch bodov za Českou republikou, ktorá vo Walese prehrala 1: 0 po tom, čo Daniel James strelil neskorý gól krížnou prihrávkou od Garetha Balea. Walesan má tri body.

Oba tímy skončili s desiatimi mužmi po tom, čo Patrick Čech krátko po polčase uvidel českú červenú farbu, zatiaľ čo Connor Roberts poslal domácich krátko pred víťazným gólom.

Holandsko nemohlo čeliť svojim susedom Belgicku, ale štyri góly v priebehu deviatich minút druhého polčasu im pomohli poraziť Gibraltár v skupine G.

Gól Stephena Bergisa bol jediný, ktorý v prvom polčase oddelil oba tímy, ale Luc de Jong, Memphis Depay, Jorgenio Wijnaldum a Doniele Malin skórovali v rýchlej štafete, kým šiesty gól pridal Donnie Van de Beek a druhý dostal Depay cieľ dať Holanďanom najväčšiu výhru mimo ich domova. Výhra 7: 0 nad San Marínom v roku 1993.

Holandsko má šesť bodov, o bod zaostáva za Tureckom, ktoré doma s Lotyšskom remizovalo prekvapujúco 3: 3.

Turecko bravúrne porazilo Holandsko a Nórsko, aby viedlo skupinu, ale nevrátilo sa späť, keď Davis Ikanex strelil neskorý gól Lotyšsku, aby poprial hostiteľskej krajine tretie víťazstvo v rade.

READ  Billie Jean King Cup 2021: dátumy, harmonogram a remíza s Angelique Kerber a Sloane Stephens v akcii

Ronaldo výsledky

Luxembursko, ktoré cez víkend prekvapilo prvým setom Írsko 1: 0, sa ukázalo na ceste k ďalšiemu vzrušujúcemu výsledku, keď sa proti Portugalsku ujalo vedenia vďaka gólu, ktorý po polhodine strelil Portugalčan Gerson Rodriguez.

Ale Diogo Jota strelil vyrovnávajúci gól v druhej minúte predĺženia na konci prvého polčasu a Cristiano Ronaldo dal na začiatku druhého polčasu svoj tím dopredu.

Striedajúci Joao Palinha uzavrel víťazstvo v 80. min., Do vedenia sa dostalo Portugalsko.

Sú si rovní, so siedmimi bodmi z troch zápasov, so Srbskom, pre ktoré strelil dva góly Aleksandar Mitrovič pri výhre hostí nad Azerbajdžanom 2: 1. V kampani strelil už päť gólov.

Chorvátsko v domácom prostredí mlátilo Maltu 3: 0 s náhradníkmi druhého polčasu Ivanom Perišicom, Lukom Modričom a Josepom Bricalom a umiestnilo sa tak na druhom mieste v kategórii H vicemajstrov sveta 2018.

Chorvátsko má z troch zápasov šesť bodov pred Ruskom na rozdiel gólov po prehre 2: 1 so Slovenskom, v ktorej strelil víťazný gól v 74. min Robert Mack.

V skupine G vyhralo Nórsko vonku s Čiernou Horou 1: 0, keď Alexander Sorloth strelil víťazný gól v prvom polčase a zvýšil sa na šesť bodov, rovnako ako Čierna Hora a Holandsko.

Na stredajšej kvalifikácii sa zúčastňujú majstri sveta Francúzsko, Anglicko, Španielsko, Nemecko a Taliansko.