Nemecko porazilo Slovensko gólom Maria Zimmermanna po predĺžení na MS juniorov v hokeji

EDMONTON, Alberta – Mario Zimmermann strelil gól v presilovej hre štyri minúty po predĺžení, čím priviedol Nemecko k víťazstvu 4:3 nad Slovenskom v pondelok večer na MS juniorov v hokeji.

Tim Stutzle skóroval dvakrát a Ottawa Senators prospect asistoval pri góle Zimmermanna, ktorý priniesol Nemecku prvé víťazstvo na turnaji.

Za Nemecko skóroval aj Florian Elias a Simon Gnepp si pripísal tri asistencie.

Dva góly Slovenska strelil Michal Mrazek, gólovo sa presadil aj Oleksiy Mikluka.

Napriek tomu, že Nemecko bolo vybavené iba piatimi obrancami a deviatimi útočníkmi, dohralo zápas s prevahou 32:25 na strely.

Pre Nemecko to bol ťažký turnaj. Deväť hráčov malo po príchode do Edmontonu pozitívny test na COVID-19, čo tímu bránilo v skutočnom tréningu až do Štedrého dňa a nechávalo tím krátky na zápasy predkola.

Po sobotňajšej prehre 16:2 s Kanadou Nemecko strelilo prvý gól proti Slovensku, keď Stuzel našiel zadnú časť siete 5:39.

Oba tímy si vymenili góly počas prvého a druhého polčasu, potom v tretej tretine remizovali, čo viedlo k predĺženiu.

Na 2:28 v nadstavenom čase vyzval Mikluku a postupom času si Zimmermanova strela našla cestu a prekonala slovenského brankára Simona Latkociho.

Výhra Nemecka zanechala Švajčiarsko jediným tímom, ktorý v skupine A nevyhral.

Slovensko sa do súťaže vráti v stredu, keď sa stretne s Fínskom. Nemecko sa stretne so Švajčiarskom neskôr v ten istý deň.

Švédsko 4, Rakúsko 0

Noel Gunler z Caroliny Hurricanes skóroval dvakrát a Švédsko zaznamenalo 54. víťazstvo v predkole na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji za sebou.

Lucas Raymond, ktorého si Detroit Red Wings vybral celkovo štvrtého v drafte NHL 2020, zaznamenal gól a asistenciu a skóroval aj Theodor Niederbach.

Švédsko bombardovalo rakúskeho brankára Sebastiana Franschitza, ktorý ukončil zápas so 61 zákrokmi.

READ  Profesionálni triatlonisti určili Webera Shandwicka za globálnu PR agentúru Collins Cup

Hugo Allenfelt zblokoval na konci prvého polčasu šesť striel, keďže Švédsko obsadilo jediné prvé miesto v B-skupine s dvoma výhrami a šiestimi bodmi.

Rakúsko sa vráti do súťažného diania v stredu proti Rusku. Švédsko je na programe vo štvrtok proti Rusku.