Ronaldo strieľa dva góly v kvalifikácii Portugalska proti Slovensku v Porte

Lisabon: Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát, keď Portugalsko v piatok porazilo Slovensko 3:2 v Porte a zabezpečilo si tak svoje miesto na turnaji Euro 2024.

Ronaldo strelil v prvom polčase pokutový kop a následne skóroval v druhom polčase portugalčina V desiatej skupine dosiahol sedem víťazstiev zo siedmich zápasov. Má 21 bodov, čo mu zaručuje prvé dve miesta.

Tréner Portugalska Roberto Martinez povedal: „Cristiano Ronaldo sa výborne baví, hrá veľa minút a strieľa za svoj klub veľa gólov. Má veľa skúseností s národným tímom a je referenčným bodom pre mladých hráčov. “ „.

Slovensko má na druhom mieste osembodové manko, dva body za Luxemburskom, ktoré bude hrať v pondelok.

Portugalsko malo rýchly štart, keď sa Gonçalo Ramos v ôsmej minúte postavil najvyššie, aby sa stretol s centrom Bruna Fernandesa a hlavou prekonal Martina Dúbravku v bránke Slovenska.

Za Ramosa strelil siedmy gól len v deviatich zápasoch a šiestu asistenciu v sezóne dostal Fernandes, ktorý v 26. minúte takmer zdvojnásobil vedenie, no Dúbravka predviedol brilantný zákrok jednou rukou.

O tri minúty neskôr si loptu spracoval Denis Favreau, čo potvrdil VAR. Ronaldo strelil svoj 124. gól za Portugalsko na štadióne, kde strelil svoj prvý reprezentačný gól, proti Grécku v otváracom zápase Eura 2004.

Slovensko sa vrátilo do hry v 69. minúte, keď strela Davida Hanka spoza pokutového územia trafila pätu Antonia Silvu do dolného rohu – prvý gól, ktorý Portugalsko inkasovalo v kvalifikácii.

O tri minúty neskôr, Ronaldo Obnovil dvojgólovú výhodu, zúročil ďalší skvelý center Fernandesa na 125. gól.

O desať minút sa však hra vrátila do hry, keď Stanislav Lobotka vypustil loptu spoza šestnástky a zasunul ju do horného rohu.

Portugalsko malo vyrovnať výsledok neskoro, no Diogo Jota zblokoval Dúbravkovu vynikajúcu strelu, no domáci spečatili svoj lístok na Euro. agentúry

READ  Luxembursko porazilo Bosnu 4:1 a kvalifikovalo sa do kvalifikácie ME

Prečítajte si tiež: Útočník Chelsea Lukaku oslovuje Rím na hosťovanie