Isha a Shiva pomáhajú Indii vyhrať zmiešané zlato v 10m vzduchovej pištoli

Tínedžeri Shiva Narwal a Esha Singh dali Indii prvú zlatú medailu na Majstrovstvách sveta mládeže v roku 2023, keď v piatok vyhrali preteky zmiešaných družstiev zo vzduchovej pištole na 10 m v Baku v Azerbajdžane.

Shiva Narwal a Esha Singh

Zdá sa, že Narwal (17) a Isha (18) sa počas dňa mali dobre. Najprv sa umiestnili na vrchole kvalifikačného kola so 65 pármi so skóre 583, kým v zápase o zlato prekonali Turecko Yusuf Dikic a Ceval Tarhan 16:10.

Indickému práporu odovzdalo druhú medailu, aby spolu s tímom vzduchových pištolí získal bronz v inak celkom nezáživnom začiatku ich ťaženia na hlavnom podujatí, ktoré si zabezpečilo kvóty na olympijské hry v Paríži v roku 2024. India je momentálne druhá v celkovom poradí medailí za Čína, ktorá doteraz vyhrala s piatimi zlatými a dvomi bronzovými medailami.

Narwal a Esha predviedli v kvalifikačnom kole na 30 rán pôsobivú streľbu, prvý strelil 293 a druhý 290. Ich celkový počet 583 zabezpečil, že turecké duo (celkové skóre 581) sa posunulo na druhé miesto a vstúpilo do súťaže o zlatú medailu. s Faith.

Tam sa Indky ujali vedenia 4:0, no turecké duo sa prebojovalo do prvej úrovne a potom sa ujalo vedenia 6:4. Vtedy tínedžeri stáli o dve desiatky v sérii 6 a 7, čo im pomohlo znovu získať výhodu. Esha (9. a 13. séria) a Narwal (7. a 10. séria) zastrelili každý pár 10,6 s, aby získali kontrolu nad finále.

Narwal, spokojný s výkonom a medailou, povedal, že tréningy dvojice počas nedávneho tréningového kempu indického kontingentu vo francúzskom Châteauroux – dejisku streľby na olympijských hrách v Paríži – urobili rozdiel.

„Po dokončení prvej štafety v rozplavbách sme si neboli istí, či budeme bojovať o zlato, ale keď sme vedeli, že ideme na zlato, určite sme vyhrali,“ povedal Nirwal.

READ  Adam Rozica je hrdý na to, že pomôže Slovensku získať miesto na olympijských hrách v Pekingu

Od indických kolkárov však inde podali podpriemerné výkony. Tím zmiešaných vzduchových pušiek na 10 m Mahuli Ghosh a Aishwari Pratap Singh Tomar skončil v kvalifikačnom kole so 77 tímami na deviatom mieste s celkovým skóre 630,2. Divyansh Singh Panwar a Ramita skončili na 17. mieste so skóre 628,3 na rovnakom podujatí.

V skeete žien sa bronzová medaila ušla tímu Parinaz Dhaliwal, Janimat Sekhon a Darsha Rathore. S celkovým počtom 351 skončili štvrtí, za bronzovými medailistami Slovenskom (359).