Vyhlásenie prvého lídra šampionátu 2023

11. apríla 2023

Showtime sa blíži: Viac ako šesťdesiat profesionálnych športovcov bude bojovať o víťazstvo v hlavnom podujatí Challenge Family 21. mája v x-bionic® aréne v Čamoríne na Slovensku.

/niesť SPORTSWIRE/ – TERMÍN MAJSTROVSTVA SA BLÍŽI: Viac ako šesťdesiat profesionálnych športovcov bude bojovať o víťazstvo v hlavnom podujatí Challenge Family 21. mája v x-bionic® sphere v Chamoríne na Slovensku. Mnohí svetoví triatlonisti sa opäť zoradia s pohľadom na vytúžené tituly na mužských aj ženských kurtoch, všetci pripravení bojovať do posledných metrov o víťazstvo.

Prvýkrát v histórii turnaja sa nebude plávať v Dunaji, ale v kanáli, ktorý vedie súbežne s Dunajom, ktorý bol využitý aj počas minuloročného Collins Cupu. Tento kanál poskytuje nielen čistejšiu vodu, ale aj pokojnejšiu vodu na plávanie a kratší dosah do T1. To môže hrať v prospech Fredericka Funka, ktorý často vychádza z vody za najrýchlejšími plavcami a potom sa musí spoľahnúť na svoj výkonný bicykel a potom ho prekabátiť mimoriadnym behom. Nemecký atlét svetovej triedy je považovaný za jedného z najlepších atlétov na stredných tratiach na svete, keďže vyhral Mallorca Challenge a Kaiserwinkel-Walchsee Challenge, čím sa kvalifikoval na tohtoročné preteky a už v roku 2021 skončil na majstrovstvách na treťom mieste.

Funk sa však musí potýkať s Aaronom Rowellom, známym silovým plavcom a cyklistom Thomasom Bishopom, ktorý už má na svojom konte druhé miesto v Clash Miami a víťazstvo na BCI Challenge Puerto Varas v tejto sezóne. A nesmieme zabudnúť ani na Matta Hansona z USA, ktorý bol tiež na pódiu v Puerto Varas a je obzvlášť obávaný pre svoju takmer šialene silnú jazdu.

Medzi ženami sa do Šamorína vracia obhajkyňa titulu Sara Perez-Sala. Španiel sa v posledných rokoch obzvlášť rýchlo rozvíja a každým rokom je silnejší. Jej víťazstvo na minuloročnom turnaji, keď s prehľadom zvíťazila a nechala za sebou okrem iných Emmu Ballant Brown, Lucy Buckingham, Fenellu Langridge a Ashley Gentle, bolo korunou jej už úspešnej kariéry.

READ  Vigneau Sargeant dáva veľké góly na hokejových turnajoch dievčat Miestny šport Šport

Okrem Pereza Sala sa tento rok vracia do turnaja aj Langridge a po víťazstve 2022 Challenge Family World Bonus sa Langridge teraz snaží pridať prestížne turnajové víťazstvo do svojho životopisu. To isté platí pre Lucy Byram: minulý rok skončila deviata, no rok 2023 začala veľkolepým spôsobom. Minulý mesiac mala dve pôsobivé víťazstvá za sebou: najprv vyhrala Clash Miami a len o týždeň neskôr sa jej podarilo vyhrať aj BCI Challenge Puerto Varas, čo ju postavilo do vážneho boja o víťazstvo.

Šampionát sa koná v dejisku olympijského tréningu, x-bionic® sphere v amoríne, na Slovensku s pretekmi národného šampionátu na krátkej trati v sobotu 20. mája s poprednými pretekmi na stredné trate s pravidlom 20 m bez ponoru so začiatkom o 8:30 SEČ. letný čas V nedeľu 21. mája. Bude zabezpečené úplné pokrytie www.challenge-family.live. Pre viac informácií navštívte www.thechampionship.de.