Vlhová vedie po 1. kole Svetového pohára GS nad Bassinom

AP

SESTRIERE, Taliansko (AP) – Petra Valhová viedla po úvodnom sobotňajšom kole Svetového pohára v obrovskom slalome, keď sa snažila o prvé víťazstvo v sezóne.

Slovenská lyžiarka zajazdila v Sestriere čas 1 minúta 12,30 sekundy a vytvorila si nepatrný náskok 0,07 pred Taliankou Martou Pacino, ktorá preteky otvárala. Tretia bola Francúzka Tessa Worleyová, ktorá bola o 0,40 pomalšia ako Fluva.

Do jednej sekundy od Vlhovej boli štyri ďalšie lyžiarky – Mikaela Shiffrinová, Ragnhild Mowinckelová, Sara Hectorová a Federica Brignoneová.

Majsterka sveta Lara Gut Behrami, ktorá získala jedinú medailu iné G Ôsma sezóna s 1,12 za Fluvou.

Dvadsaťsedemročná Vlhová v minulej sezóne vyhrala slalomový titul, ako aj olympijské zlato, no celkovo skončila druhá za Shiffrinovou. Vlhová v minulom roku získala celkový titul.

Ľudia čítajú aj…

Shiffrinová vedie celkové poradie po víťazstve v oboch Otváracie preteky slalomovej sezóny. Vlhová skončila v oboch tretia.

Ani jeden neskončil na pódiu v slalome ani na podujatí GS v Killingtone vo Vermonte a obaja minulý víkend odstúpili zo šprintov v Lake Louise v Kanade.

Copyright 2022 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.