Ľadový hokej – Fínsko postúpilo do štvrťfinále porážkou Švédska

PEKING (Reuters) – Fínsko predviedlo ohromujúci obrat, keď zdolalo Švédsko 4:3 po predĺžení v boji o penaltový rozstrel v treťom sete o prvenstvo a postup do osemfinále mužskej olympiády v ľadovom hokeji. .

Fínsko, Ruský olympijský výbor (ROC) a Spojené štáty americké vyhrali svoje skupiny a dostali sa do štvrťfinále v Pekingu a vo štvrťfinále sa k nim pridalo Švédsko ako najlepší vicemajster.

Zvyšných osem tímov bude hrať v kvalifikačnom kole, pričom štyria preživší sa kvalifikujú aj do vyraďovacieho kola.

Zaregistrujte sa a získajte bezplatný neobmedzený prístup na Reuters.com

Pred tretím polčasom za stavu 3:0 Fíni využili po sebe idúce šance a potom skĺzli loptu pod nohu švédskeho brankára Magnusa Helberga a vyrovnali. Útočník Hari Pessonen ukoristil v Soči bronzovú medailu v predĺžení.

„Keď prehráte 3:0, nie je ľahké sa vrátiť, najmä ak strelíte tri góly v tretine. Je skvelé vyhrať zápas v predĺžení,“ povedal fínsky útočník Eero Pakarinen, ktorý strelil dva z troch gólov v treťom polčase. . .

„Proti Švédsku je to vždy takto, sú to vždy tesné zápasy. Je zábavné hrať proti súperovi,“ dodal.

Bol to ohromujúci obrat po tom, čo bol v druhom polčase vylúčený útočník Marcus Granlund za zranenie lakťa švédskej obrany na hlave, keď severní susedia obnovili svoju tvrdú rivalitu.

Predstavitelia šampionátu v Pekingu povedali, že Granlund môže čeliť ďalšej disciplíne.

Čínsky tím na ľade pred domácimi fanúšikmi mávajúcimi vlajkami na National Indoor Stadium prehral s Kanadou 5:0, gól strelili Corban Knight, Adam Tamblini, Ben Street, Kent Johnson a Eric Odell.

Čína bude mať ďalšiu šancu proti pretrvávajúcej hokejovej sile, keď sa v utorok opäť stretne v predkole kvalifikácie, keď predtým pri svojom olympijskom debute prehrala so zostávajúcimi súpermi zo skupiny A, Nemeckom a Spojenými štátmi.

READ  Ukrajinskí chlapci, rozptýlení vojnou, odchádzajú na hokejové turné

„(Mali sme) dve silné kúzla proti Kanade, ale musíme nájsť spôsob, ako dať dokopy celých 60 minút, pretože títo hráči sú hviezdne tímy a nemôžete zložiť nohu z plynu,“ povedal kapitán Yi Jingguang.

„Vrátime sa na rysovaciu dosku a v ďalšom zápase budeme veľa bojovať.“

Na druhej strane mesta vo Wukesong Sports Center prekonali Spojené štáty skoré manko a porazili Nemecko 3:2, pričom 19-ročný Matt Kneiss vsietil zelený gól necelých päť minút do druhého polčasu.

V nedeľu skôr 17-ročný Juraj Slavkovský pomohol Slovensku k prvému víťazstvu výhrou 5:2 nad Lotyšskom a strelil svoj štvrtý gól na turnaji.

„Keby mi pred turnajom niekto povedal, že strelím gól alebo dva, zasmial by som sa, ale naozaj sa to stáva,“ povedal Slavkowski, o ktorom sa všeobecne očakáva, že bude tento rok jedným z top favoritov Národnej hokejovej ligy. . projektu. Čítaj viac

(Správa) Amy Tenryovej a Steva Keatinga v Pekingu; Strih Peter Rutherford, Ken Ferris a Bill Bercrot

Naše kritériá: Thomson Reuters Trust Principles.