Ľadový hokej – Fínsko postúpilo do štvrťfinále porážkou Švédska

PEKING (Reuters) – Fínsko predviedlo ohromujúci obrat, keď zdolalo Švédsko 4:3 po predĺžení v boji o penaltový rozstrel v treťom sete o prvenstvo a postup do osemfinále mužskej olympiády v ľadovom hokeji. .

Fínsko, Ruský olympijský výbor (ROC) a Spojené štáty americké vyhrali svoje skupiny a dostali sa do štvrťfinále v Pekingu a vo štvrťfinále sa k nim pridalo Švédsko ako najlepší vicemajster.

Zvyšných osem tímov bude hrať v kvalifikačnom kole, pričom štyria preživší sa kvalifikujú aj do vyraďovacieho kola.

Zaregistrujte sa a získajte bezplatný neobmedzený prístup na Reuters.com

Pred tretím polčasom za stavu 3:0 Fíni využili po sebe idúce šance a potom skĺzli loptu pod nohu švédskeho brankára Magnusa Helberga a vyrovnali. Útočník Hari Pessonen ukoristil v Soči bronzovú medailu v predĺžení.

„Keď prehráte 3:0, nie je ľahké sa vrátiť, najmä ak strelíte tri góly v tretine. Je skvelé vyhrať zápas v predĺžení,“ povedal fínsky útočník Eero Pakarinen, ktorý strelil dva z troch gólov v treťom polčase. . .

„Proti Švédsku je to vždy takto, sú to vždy tesné zápasy. Je zábavné hrať proti súperovi,“ dodal.

Bol to ohromujúci obrat po tom, čo bol v druhom polčase vylúčený útočník Marcus Granlund za zranenie lakťa švédskej obrany na hlave, keď severní susedia obnovili svoju tvrdú rivalitu.

Predstavitelia šampionátu v Pekingu povedali, že Granlund môže čeliť ďalšej disciplíne.

Čínsky tím na ľade pred domácimi fanúšikmi mávajúcimi vlajkami na National Indoor Stadium prehral s Kanadou 5:0, gól strelili Corban Knight, Adam Tamblini, Ben Street, Kent Johnson a Eric Odell.

Čína bude mať ďalšiu šancu proti pretrvávajúcej hokejovej sile, keď sa v utorok opäť stretne v predkole kvalifikácie, keď predtým pri svojom olympijskom debute prehrala so zostávajúcimi súpermi zo skupiny A, Nemeckom a Spojenými štátmi.

READ  Flin Flonner Joey Lies mieri do Európy na majstrovstvá sveta v hokejbale hráčov do 18 rokov

„(Mali sme) dve silné kúzla proti Kanade, ale musíme nájsť spôsob, ako dať dokopy celých 60 minút, pretože títo hráči sú hviezdne tímy a nemôžete zložiť nohu z plynu,“ povedal kapitán Yi Jingguang.

„Vrátime sa na rysovaciu dosku a v ďalšom zápase budeme veľa bojovať.“

Na druhej strane mesta vo Wukesong Sports Center prekonali Spojené štáty skoré manko a porazili Nemecko 3:2, pričom 19-ročný Matt Kneiss vsietil zelený gól necelých päť minút do druhého polčasu.

V nedeľu skôr 17-ročný Juraj Slavkovský pomohol Slovensku k prvému víťazstvu výhrou 5:2 nad Lotyšskom a strelil svoj štvrtý gól na turnaji.

„Keby mi pred turnajom niekto povedal, že strelím gól alebo dva, zasmial by som sa, ale naozaj sa to stáva,“ povedal Slavkowski, o ktorom sa všeobecne očakáva, že bude tento rok jedným z top favoritov Národnej hokejovej ligy. . projektu. Čítaj viac

(Správa) Amy Tenryovej a Steva Keatinga v Pekingu; Strih Peter Rutherford, Ken Ferris a Bill Bercrot

Naše kritériá: Thomson Reuters Trust Principles.