Velhová porazila Shiffrinovú a pripísala si štvrté víťazstvo v slalome Svetového pohára v tejto sezóne

ZÁHREB, Chorvátsko (AFP) – Len slovenská súperka Petra Velhová zostala mimo dosahu. Okrem toho sa Michaela Shiffrinová v utorok uspokojivo vrátila k súťaži v osvetlenom slalome po pozitívnom teste na koronavírus a minulý týždeň vynechala dva preteky.

Americká víťazka Velhová zaostala v prvých pretekoch Svetového pohára v kalendárnom roku o päť desatín sekundy.

„Myslím si, že som mala naozaj dobré korčule,“ povedala Shiffrinová. „Najmä po posledných dvoch týždňoch je naozaj skvelé byť späť. To, že môžem korčuľovať jeden z mojich najlepších slalomov, je naozaj úžasné.“

Shiffrinová, ktorá bola v pondelok vyradená z pretekov, bola jedinou pretekárkou, ktorá v náročných podmienkach pretekov skončila v rozmedzí dvoch sekúnd od víťazstva Flova, pričom svetová šampiónka v slalome Katharina Leinsbergerová bola tretia o 2,11 sekundy.

Pred dvoma týždňami skončil Schiffrin na prvom a druhom mieste v dvoch obrovských pretekoch vo Francúzsku, ale pred dvoma technickými pretekmi v Rakúsku nasledujúci týždeň bol pozitívne testovaný na COVID-19.

„Po Courcheveli bola moja nádrž úplne prázdna, takže som potreboval nejaký čas na oddych – a potom som mal dostatok času na oddych,“ povedal Schiffrin. „Nebolo to naozaj zotavenie a nebol som schopný robiť žiadne skutočné cvičenia alebo tréning 10 alebo viac dní.“

Velhová vyhrala slalom v Linzerských Dolomitoch, kým Shiffrinová bola minulý týždeň v karanténe. V tejto sezóne vyhrala štyri z piatich pretekov a vedie disciplinárne poradie o 140 bodov pred Shiffrinovou, pričom jej zostávajú štyri preteky. Američan zostal na čele, 115 bodov za slovenským rivalom.

Vďaka jej masívnej neschopnosti zaradiť slalom si Shiffrin uvedomila, že „nemá čo stratiť“, keďže jej siedmy zisk titulu v sezóne v jej najsilnejšej disciplíne sa zdal byť pre ňu nedosiahnuteľný.

„Už nie som v loptovej súťaži. Tento rok sa udialo zatiaľ veľa vecí, takže sa snažím presadiť každé jedno kolo,“ povedala Američanka.

READ  AMCNI zabezpečuje komplexnú dohodu o právach s UEFA na Slovensku - Digital TV Europe

„Tieto dva dnešné behy, to je najlepší tréning, aký môžem dostať,“ pokračovala. „Je to dobrá prax, fyzicky aj psychicky. Keď už nič iné, vrátim sa krok za krokom späť na trať a dnes je to naozaj veľký krok.“

Velhová však zostala o krok pred Shiffrinovou, aby si pripísala tretie víťazstvo za sebou v prvom tradičnom slalome roka, ktorý Američanka vyhrala v rokoch 2013 až 2019 štyrikrát.

„Bolo to naozaj ťažké, pretože podmienky neboli ideálne,“ povedala Vlová, ktorá vyhrala 11 z posledných 17 slalomových pretekov Svetového pohára. cítiš svoje nohy, takže musíš, akože, dýchať.“ znova a začnite odznova.“

Hladký snehový povrch na trati Crveni Spust a vetrom víriace lístie určené do náročných podmienok museli byť preteky po 17 štartoch v druhom kole prerušené, pretože organizátori pri silnejúcom vetre z bezpečnostných dôvodov odstránili cieľovú čiaru.

Liensberger bol jedným z niekoľkých bežcov, ktorí asi 15 sekúnd po pretekoch dlho strácali, alebo dokonca vykĺzli cez dieru v ľadovej ploche. Shiffrinová a Vlhová zvolili širšiu sériu, aby sa vyhli prekážke a bez problémov vybehli do ďalšej brány, pričom zvíťazili takmer o sekundu nad väčšinou konkurentiek.

Wendy Holdnerová, ktorá skončila po prvom polčase tretia, sa tam trápila a skĺzla späť na štvrtú, tesne pred Ali Neullmayr. Kanadská korčuliarka zajazdila najrýchlejší čas v druhej jazde a zlepšila sa zo 17. miesta na svoj najlepší výsledok v kariére.

Najmenej sedem jazdcov, vrátane troch zo švajčiarskeho tímu, muselo sedieť mimo podujatia po tom, čo mali pozitívny test na COVID-19, čo si vyžaduje 10-dňovú karanténu a negatívny test, kým sa budú môcť vrátiť na trať.

Preteky v okrajovej časti hlavného mesta Chorvátska, ktoré zvyčajne patria medzi najnavštevovanejšie podujatia v ženskom kalendári, nedali divákom dopustiť.

READ  Bývalý populistický premiér Slovenska podpisuje dohodu o zostavení novej vlády

Svetový pohár žien pokračuje tento víkend pretekmi GS a slalomom v Kranjskej Gore, podujatím, ktoré sa pre nedostatok snehu presunulo z iného slovinského strediska Maribor.