Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2021

Vasilij FedosenkoA Reuters

Slováci začali výborne. Úvodnú sezónu vyhrali 3 gólmi a položili základy dôležitej bitkovej výhry postupu do štvrťfinále. Skóre otvoril Busbecil vo štvrtej minúte. Na druhej strane Conrad chytil Platta. V deviatej minúte bol Stefanovič usvedčený z faulu vysokou hokejkou a pokutový kop 2 + 2 v minúte bol pre Bielorusov príliš drahý. Najskôr sa Cehlárik spoza kruhu presadil cez mohutnú delovku, potom využil druhú časť početnej výhody podobným mohutným úderom Pospíšila.

Zápas dohnal brankára Chostaka a na jeho miesto nastúpil Taylor. Zastavil tok slovenských bránok, hoci v polovici 16. minúty až do konca Komarovovho zápasu päť minút strieľal pokutový kop. Len krátko nato mu pomohla horná žrď, keď nakoniec nasmeroval Studijnicha na Šou Cehlárik.

Senzácia na majstrovstvách sveta v hokeji! Kanada utrpela strašnú porážku

V druhej dvadsaťminútovke sa výsledok nezmenil, hoci Bielorusi boli pri ňom dvakrát blízko. Platt šikovne zachytil prihrávku a skóroval na 0-1. Do prestávky bolo 0: 1. Keď s ním skončil 36 minút po strele Yaranjoviča, po dlhom videozáznamu gól nebol uznaný z dôvodu postavenia útočiaceho hráča v bránkovisku.

Na začiatku 46. minúty Hrevik upokojil Slovákov štvrtým gólom, ktorý slúžil na kontrolu prípadného ofsajdu po tréningovej výzve, bieloruský striedač však neuspel. V 54. min Stefanovič využil strelu 5 na 3 a pripravil Konrada o čistú sieť.

Bieloruský národný tím ožil, najmä keď po 57 sekundách pridal ďalší gól Šarangovy. Útočníkovi NHL v New Jersey sa po čine Dáloga podarilo zariadiť skutočne napínavý výsledok, penalty však v čase 58:54 nepremenil. Potom Cehlárik počas silnej hry Bieloruska všetko zakončil prázdnou bránkou.

„Videl som dnes dva tímy. Osoba, ktorá dobre korčuľovala, hrala vzpieranie, bola v dueloch silná a agresívna. Ale tiež osoba, ktorá neurobila veľa vecí tak, ako by mala. Máme mladý tím a musíme citovať slovenské médiá hovoria o slovenskom trénerovi Ramsayovi. “:„ Robím nejaké činnosti. Ale v prvom trimestri si pre nás vyšiel, bol som z toho naozaj nadšený. „Pozitívne je, že sme vyhrali, ale musíme sa s niektorými vecami vysporiadať lepšie. Najmä pokiaľ ide o modré čiary. Bielorusi veľa prečíslovali a Konrad nás v tom čase zastavil,“ uviedol Cilaric.

READ  Ružicka, ktorá sa pozerá na plamene, je hrdá na to, že pomôže Slovensku získať miesto na olympijských hrách v Pekingu
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Rige – skupina A (olympijské športové stredisko):
Bielorusko – Slovensko 2: 5 (0: 3, 0: 0, 2: 2)
Ciele a rekordy: 54. Stefanovi (S. Kosticyn), 55. Sarangovič – 4. Pospíšil (Nem.), 10. Cehlárik (Gernát, Studenič), 12. Pospíšil (Rosandi, Krištof), 46. Hrivík (Lantoši, Cehlárikrik), 60. Germania ). Rozhodcovia: Ansons (LVA), Heikkinen-Sormunen (obaja Fín.), Zunde (LVA). Vylúčení: 6: 6, navyše N. Komarov (Bielorusko) 5 min. Až do konca hry. Použitie: 1: 2. Žiadni diváci.
Bielorusko: Šostak (12. Dr. Taylor) – Baylin, Korobov, Znacharenko, Antonov, Lesovich, Schinkel, Valkovskij, Jeromeenko Sharanjovic, Barry, princ-Demkov, Druze, Komarov Plat, S., Stefanovic. Tréner: Michail Zakarov.
Slovensko: Konrád – Gernát, Rosandi, Nemec, Ďaloga, Grman, Jánošík, Gachulinec, Kňako – Cehlárik, Hrivík, Lantoši – Skalický, Krištof, Pospíšil – Studenič, Miloš Romaný, Faška-Rudovsk. Tréner: Craig Ramsay.