Bédard dvíha Kanadu k víťazstvu v predĺžení nad Slovenskom vo svetovom štvrťfinále juniorov

Kanada postúpila do semifinále majstrovstiev sveta juniorov v hokeji.

Obsah článku

Halifax – Kanada postúpila do semifinále na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Conor Bedard skóroval na 5:17 v predĺžení s ohromujúcim samostatným úsilím, keď domáci v pondelok zdolali Slovensko 4:3.

Mimoriadny 17-ročný mladík prekonal troch Slovákov a strelil svoj ôsmy gól na podujatí, ktorým odpálil strechu na červenom Scotiabank Centre.

Bédard tiež skóroval na začiatku prvej tretiny – vytvoril štyri rekordy v tomto procese – predtým, ako pridal asistenciu na druhý gól Kanady a vytvoril tak ďalšiu národnú značku.

Dylan Ginter a Zach Ostapchuk zabezpečili zvyšok útoku pre Kanaďanov, ktorí v stredu nastúpia proti Spojeným štátom po tom, čo Američania inde vo štvrťfinále zdolali Nemecko 11:1.

Tomáš Milič zastavil 24 striel a strelil Kanadu víťazstvo. Ben Godrow zo Sarnia Sting bol záložným brankárom.

Tréner Sting Alan Letang je asistentom trénera Kanady.

Za Slovensko odpovedali Libor Nemec s dvomi a Robert Baku, ktorí dostali od Adama Gagana 52 zastávok.

Hráč Forest Tyler McGregor, kapitán kanadskej hokejovej reprezentácie, odovzdal ceny po zápase.

Česi zdolali Švajčiarsko 9:1 a usporiadali ostatné semifinále proti Švédsku, ktoré zdolalo Fínsko 3:2.

Keďže Simon Nemec z šestnástky na konci tretej tretiny nachytal kanadského fenoména Bedarda, Shane Wright v nadstavenom čase trafil brvno po strele, ktorá odrazila brvno Gagana.

READ  Slovensko vstupuje do klubu zákazov spaľovacích motorov – EURACTIV.com

Milic potom urobil skvelú zastávku na Servacovi Petrovskom, aby udržal svoj tím nažive, než Bedard pridá svoje meno do kanadského juniorského sveta.

Predpokladaná najlepšia voľba draftu NHL v roku 2023 Bedard otvoril skóre o niečo viac ako šesť minút po prvom úniku po úniku po tom, čo slovenský obranca Pavol Funtek odvrátil puk na Logana Stankovena.

Dallas Stars čoskoro našiel Bedarda, ktorý prešiel z bekhendu na forhend, než premenil strelu do Gaganovej rukavice, aby svojím siedmym gólom na turnaji zapálil Scotiabank Center.

To prinútilo centrum Western Hockey League Reginu Pats predbehnúť Erica Lindrosa a získať rekordných 34 bodov v histórii mužov do 20 rokov.

Severný Vancouver, produkt Britskej Kolumbie Jordan Eberle tiež dosiahol najvyšší počet gólov na majstrovstvách sveta juniorov od Kanaďana so 16.

Kanada sa ujala vedenia 2:0 v solídnom zápase po piatich minútach v druhom, keď Bedard prihral Osmanovi, ktorý zase nakŕmil zostreleného Gunthera v piatom zápase.

Bédard, ktorý má teraz 34 bodov v 14 kombinovaných juniorských internacionáloch, vytvoril nový rekord v počte bodov Kanaďana na jednom turnaji s 21 a vlastní národný rekord s 13 asistenciami.

Predstihol aj Jaromíra Jágra o najviac bodov o hráča vo veku 18 a menej rokov.

Kanada, ktorá porazila Slovensko 11:1 na pandémiou oneskorenom augustovom juniorskom svetovom šampionáte a 6:1 v play off pred turnajom, má teraz na konte 16 víťazstiev v 17 historických stretnutiach – jedinou chybou je nerozhodný výsledok 0:0 v roku 1999. .