Turnaj Majstrovstiev sveta juniorov: USA porazilo Švédsko, zostalo neporazené

Hry šiesteho dňa

USA 3, Švédsko 2 – Coronato zomrel (Calgary Flames) strelili dva góly a Spojené štáty americké obsadili vo svojom záverečnom zápase v predkole prvé miesto v B-skupine.

Brett Berard (New York Rangers) rekord, Logan Cooley (Arizona Coyotes) asistoval a Kidane Mberiko (v roku 2023 sa kvalifikoval na draft NHL) odohral 28 zápasov za Spojené štáty (4-0-0-0), ktoré sú v predkole Svetového pohára v golfe už štvrtýkrát neporazené. čas od roku 2000.

„Myslím si, že byť fyzická bola dôležitá vec,“ povedal Coronato. „Sú skvelý tím a robia veľa vecí dobre. Myslím si, že veľká pozornosť bola zameraná na nás a na to, ako budeme hrať, a urobili sme, čo sme potrebovali. Sme spokojní s tým, ako sme hrali.“ a budeme na tom naďalej stavať.“

Emile Andre (Philadelphia Flyers) zaznamenal gól a asistenciu Jesper Walstead (Minnesota Wild) zachránilo 38 lôpt pre Švédsko (2-0-0-1), ktoré potrebuje v pondelok poraziť Nemecko vo svojom poslednom zápase play off, aby skončilo v B-skupine druhé.

„Myslím si, že som touto prehrou zradil celý tím, všetkých hráčov, celý personál a sklamal celú krajinu,“ povedal Walstead. „V našej skupine sme mimo vedenia a veľká časť tejto zodpovednosti leží na mne.“

Berrard skóroval na doskoku sám a strelil silný gól v čase 6:35 v prvom polčase a dostal USA do vedenia 1:0.

Coronato zvýšil na 2:0 po ľavom rohu v čase 5:37 druhého polčasu, potom v čase 5:26 tretieho polčasu opäť skóroval strelou z ľavého kruhu a viedol 3:0. Útočiaci potenciálny hráč má šesť bodov (štyri góly, dve asistencie) počas štyroch po sebe idúcich bodov.

Andre potiahol Švédsko na 3:1 bodovým zásahom, ktorý sa odklonil od Mebericovej rukavice v 11:38 tretiny.

Ake Stakkestad skóroval s prevahou 6 na 4 počas solídneho zápasu vo Švédsku a Wallstedt stiahol o 18:45 ďalšieho útočníka na finále 3:2.

Spojené štáty, ktoré budú budúcu stredu hrať vo štvrťfinále s Českou republikou, chcú po prvý raz získať tituly back-to-back po tom, čo porazili Kanadu v majstrovskom zápase v roku 2021. Kanada bola posledným tímom, ktorý to dokázal, keď vyhral päťkrát za sebou v rokoch 2005-09.

READ  Komora v Abú Zabí sa snaží posilniť obchodnú spoluprácu so Slovenskom

„Bolo to dobré tímové úsilie, mali sme problémy a prácu sme zvládli,“ povedal Mbiriko. „Myslím si, že keď hráme svoju hru, sme jedným z najlepších tímov na turnaji a vidím, že keď sme sa dostali k našej hre, mali sme ju veľmi pod kontrolou. Myslím si, že sa musíme len držať nášho herného plánu.“ Vyraďovacie kolo.“

Lotyšsko 5, Česko 2 – Ralph Bergmanis mal prirodzenú trojku a Lotyšsko porazilo Česko a zabezpečilo si tretie miesto v A-skupine vo svojom poslednom zápase predkola.

Bruno Provires predviedol 33 zákrokov za Lotyšsko (1-0-1-2), ktoré vyhralo majstrovstvá sveta juniorov prvýkrát od porážky Dánska 2:1 po predĺžení v zápase o záchranu v roku 2012.

Lotyšsko odohrá štvrťfinálový zápas WJC prvýkrát po siedmich zápasoch na šampionáte hráčov do 20 rokov. Krajina nedokázala vyhrať v 27 zápasoch predkola.

„Zapísali sme sa do histórie, takže som naozaj spokojný s tímom a sme naozaj nadšení,“ povedal Bergmanis. „Od začiatku turnaja si z nás všetci robili žarty, že sme tu radi. Teraz sme tu, aby sme vyhrali a vydali zo seba v každom zápase maximum.“

Útočník českej futbalovej reprezentácie Provires to poprel Jean Miška (Montreal Canadiens) kopal pokutový kop v čase 7:58 v treťom polčase, jeho krajina postúpila 4:2.

Stanislav Svozel (Columbus Blue Jackets) zaznamenal gól a asistenciu Jean Bednár (Detroit Red Wings) 12 Čechov zachránených (1-0-1-2).

„Bol to pre nás ťažký zápas,“ povedal Šfuzel. „Chceli to viac ako my. Bol to pre nich ako siedmy zápas, takže neviem, čo sa stalo. Ich brankár bol dobrý, ale proti Lotyšsku musíme dať viac gólov ako dva.“

Martins v prvom polčase viedol Lavins 1:0 pre Lotyšsko za stavu 4:30 a Reigners Rollers na 2:0 z pravého kruhu na 12:21.

READ  Slováci vyhrávajú a teraz musia čakať

Michel Gott dokázal predstihnúť Česko 2:1 silným gólom o 16:43 z prvého.

Svozil bekhendom z pravého kruhu vyrovnal na 2:2 v čase 9:33 druhého polčasu.

Dvadsaťročný obranca Bergmanis dostal Lotyšsko do vedenia 3:2 strelou z pravého bodu 11:15. Potom lotyšský kapitán, ktorý bude v tejto sezóne nováčikom na Vermontskej univerzite, zvýšil na 4:2 mocným gólom na 17:38.

Bergmanis strelil prázdnu bránu na 18:41 v treťom polčase na 5:2.

„Samozrejme, hetrik je skvelý, ale čo je najdôležitejšie, vyhrali sme zápas a zapísali sa do histórie a sme s tým naozaj spokojní,“ povedal Bergmanis.

Víťazstvo Lotyšska vyradilo Slovensko (0-1-0-3) z medailového kola. Lotyšsko získalo bod po piatkovej prehre 3:2 v penaltovom rozstrele so Slovenskom.

Česká republika obsadí v prvej skupine štvrté miesto.

Fínsko 9, Slovensko 3 – Joel Matta (Edmonton Oilers) a Casper Simonteval (Los Angeles Kings) Obaja skórovali dvakrát za Fínsko, ktoré zostalo v súboji o najvyššie nasadené v skupine A.

Casper Potio (Florida Panthers) a Aato Rati (New Yorkers) každý mal gól a dve prihrávky, Ronnie Hirvonen (Toronto Maple Leafs) zaznamenal gól a asistenciu Joachim Kimmel (Nashville Predators), Ruby Garfinity (Ottawa Senators) a Toby Nimila (The Maple Leafs) obaja zaznamenali asistenciu pre Fínsko (2-1-0-0), ktoré v silnej hre zaznamenalo 5:7 a na turnaji 8:13.

Juha Gatkula vo svojom prvom vystúpení na turnaji zachránil 13-krát.

Fínska útočná línia Ratti a Hirvonen skombinovali a dokončili so siedmimi bodmi.

„Je to dobrá kombinácia,“ povedal tréner Ante Benanen. „Aatu je naozaj šikovný a dokáže rozohrať nejaké hry, Kemell má skvelú strelu a Hirvonen je veľmi vyspelý a veľmi zodpovedný, takže je to dobrá kombinácia. Sú dobrí v hernej sile a majú veľa zručností na ľade, takže je zábavné sledovať, keď hrajú.“

Libor Nemec zaznamenal gól a asistenciu a Rhein Petrovici dvakrát asistoval za Slovensko (0-1-0-3). Simon Latkozzi dovolil šesť gólov z 35 striel, než ho v treťom polčase nahradil Thomas Polo, ktorý zachránil 10 gólov.

READ  Slovensko dodalo Ukrajine dve samohybné delá Zuzana 2

„Neviem, čo nevyšlo, bol to pre nás ťažký zápas,“ povedal Petrovici. „Mali sme veľa PK, čo sa nám nedarí, a to nás dnes zabilo. Dovolili sme päť gólov do PK, čo je hrozné. Zblokovali sme veľa striel (na pokutový kop), ale góly prichádzali a nemôžeme robiť veľa chýb. To bol hlavný faktor.“

Simonteval skóroval bekhendom pri ľavej žrdi 35 sekúnd po prvom polčase a dostal Fínsko do vedenia 1:0.

Peter Repčík vyrovnal 1:1 7:42.

Mata viedol Fínsko na 2:1 na 14:02, keď skóroval z pravého okruhu, do konca presilovej hry zostávalo šesť sekúnd.

Hirvonen strelil ďalší gól v presilovke po 24 sekundách druhého polčasu na 3:1 Servak ​​Petrovský (Wild) znížiť na 3-2 o 7:04.

Fínsko sa potom stiahlo tromi gólmi v ďalších štyroch strelách.

Almata strelil svoj druhý gól v zápase na 4:2 v čase 11:42, Ratti zvýšil vedenie na 5:2 v čase 16:41 a Oliver Cabanen (Kanaďania) na 6:2 strelou z pravého kruhu na 18:08.

Cali Visanin (Rangers) zvýšili skóre na 7:2 na 6:11 tretieho polčasu predtým, ako Nemec strelil gól Slovenska po odchýlke na 7:3 na 9:16.

Simonteval skóroval v presilovej hre na 8:3 v čase 11:45. Potom Botteo strelil piaty gól Fínska s mužskou výhodou na 15:17 na 9:3.

Fínsko sa v pondelok predstaví v A-skupine o prvé miesto s Kanadou. Slovensko má za sebou harmonogram predkola.

K tejto správe prispeli spisovateľ Guillaume Lepage z LNH.com a nezávislý reportér pre NHL.com Derek Van Dyest.